USA a mezinárodní partneři se dělí o náklady na vypuštění nového komunikačního satelitu

Mezi partnerské země WGS patří Kanada, Česká republika, Dánsko, Lucembursko, Nizozemsko, Nový Zéland a Norsko. Spojené státy mají také samostatnou dohodu s Austrálií.

WASHINGTON – Američtí představitelé jednají s mezinárodními uživateli globálních širokopásmových komunikačních satelitů (WGS) o dohodě o sdílení nákladů na financování startu nového WGS-11+.

„Ministerstvo letectva a vesmírných sil USA vedly průzkumné diskuse se stávajícími partnery WGS a dvěma novými partnery, aby pokryly náklady spojené se spuštěním WGS 11+ a pozemní integrací během vývoje strategie akvizice,“ Keith Anderson, Business a finanční ředitel, Satcom Military International Partners. vesmírné novinky 22. února v prohlášení.

Andersonova kancelář je pod velením US Space Systems v Los Angeles. Objednávka je nákup WGS-11+, který je v současné době vyvíjen společností Boeing a jeho start se očekává v roce 2024. Jde o jedenáctou družici konstelace WGS.

Satelity WGS zajišťují širokopásmovou komunikaci pro americkou armádu a její spojence.

Pentagon neměl v úmyslu koupit WGS-11+, ale řídil to Kongres. Požadavek na rozpočet letectva na rok 2018 nezahrnoval žádné finanční prostředky na satelity WGS kromě 10 již objednaných od Boeingu, což přimělo Kongres, aby přidal 600 milionů dolarů na dva nové satelity.

Letectvo uvedlo, že finance jsou dostatečné pouze pro jeden satelit, ale bude mít mnohem větší kapacitu. Boeing získal v dubnu 2019 kontrakt v hodnotě 605 milionů dolarů na návrh a stavbu WGS-11+.

Dodatečná zakázka pro Kongres nezahrnovala finanční prostředky na vypuštění satelitu – což by mohlo stát 150 milionů dolarů – takže Space Force hledá příspěvky od mezinárodních partnerů, kteří používají satelity WGS.

Mezi partnerské země WGS patří Kanada, Česká republika, Dánsko, Lucembursko, Nizozemsko, Nový Zéland a Norsko. Spojené státy mají také samostatnou bilaterální dohodu s Austrálií. Anderson řekl, že Austrálie není signatářem mnohostranné dohody WGS 11+, která platí za spuštění, ale je stále partnerem v komplexním programu WGS.

READ  Trhy střední a východní Evropy - zlotý se zotavil z 12letých minim, Liu se po tvrdém přistání stabilizovala

Dvě nové partnerské země jednají o připojení k alianci, ale jejich identita dosud nebyla odhalena.

V minulosti partneři financovali pozemní integraci družic WGS a dalších služeb, aby zajistili přístup ke konstelaci.

„V tuto chvíli se všichni aktuálně signatáři zavázali poskytnout dodatečné finanční prostředky programu WGS za předpokladu úspěšného uzavření mezinárodní dohody,“ řekl Anderson.

600 milionů dolarů, které si Kongres přivlastnil, řekl Anderson, „umožnilo Velitelství vesmírných systémů zakoupit výkonné satelitní vozidlo, které téměř zdvojnásobilo kapacitu předchozího WGS-10“. „Mezinárodní partneři projevili nadšený zájem o spolupráci na WGS 11+, což partnerům umožnilo poskytnout dodatečné finanční prostředky na program, včetně některých nákladů na spuštění.“

Start bude zakoupen prostřednictvím programu US Forces National Security Space Launch Program.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.