Úředníci tvrdí, že súdánští vojenští vůdci zahájili „pátrání“ po zdrojích ve vyšetřování CNN

Příbuzní byli také vyhrožováni ve snaze umlčet podezřelé úniky. Jeden zdroj uvedl, že úřady „nás obtěžují, obtěžují lidi, které milujeme, a tvrdě je pronásledují. Je to jasná zpráva. Úřady se bojí a reagují jediným způsobem, jak vědí: násilím.“

Tisíce demonstrantů se v neděli shromáždily v súdánském hlavním městě Chartúmu a vyzvaly k ukončení vojenské vlády. Vyšetřování CNNObvinil súdánské vojenské vedení z „kradení vojáků“.

Vyšetřování, které bylo založeno na četných rozhovorech s vysokými súdánskými a americkými představiteli a na pohřbených dokumentech přezkoumávaných CNN, vykreslilo podrobný, letitý ruský plán na drancování súdánského bohatství ve snaze naočkovat Rusko proti stále silnějšímu Západu. sankce a podpora Moskvy. Válečné úsilí na Ukrajině.

Důkazy odhalené CNN také naznačují, že Rusko se dohodlo se súdánským vojenským vedením, uvolnilo miliardy dolarů ve zlatě, aby obešlo súdánský stát a připravilo chudobou postižený národ o stovky milionů státních příjmů.

Střety propukly v neděli poté, co se stovky demonstrantů pokusily dostat do Republikánského paláce – súdánského prezidentského sídla – ale policie reagovala použitím slzného plynu na demonstranty.

Videoklip ukazuje demonstranty skandující hesla proti armádě, která v roce 2021 svrhla přechodnou civilní vládu, a zasadila tak tvrdou ránu súdánskému prodemokratickému hnutí, které před dvěma lety svrhlo prezidenta Umara al-Bašíra.

Úřady uzavřely hlavní most Mak Nimr spojující centra Chartúmu a Chartúmu Sever.

Prodemokratičtí demonstranti v ulicích Chartúmu v neděli 31. července 2022.

Súdánské prodemokratické skupiny, včetně vlivných „revolučních výborů“, svolaly v pátek na „pochod milionů mužů“ následující den.

Důkazy, které CNN viděla, také naznačují, že Rusko se dohodlo s bojovým vojenským vedením v Súdánu, čímž uvolnilo miliardy dolarů ve zlatě, aby obešlo súdánský stát, a připravilo stát sužovaný chudobou o stovky milionů státních příjmů.

Vyšetřování bylo v Súdánu široce sdíleno a vyvolalo veřejné pobouření. Několik hodin po odvysílání zprávy začaly kolovat příspěvky na WhatsApp a dalších platformách sociálních médií používaných prodemokratickými aktivisty.

Rusko rabuje zlato v Súdánu, aby podpořilo Putinovo válečné úsilí na Ukrajině

Mohamed Elfaki Suleiman, súdánská prodemokratická osobnost a bývalý představitel a šéf Civilní protikorupční komise CNN.

READ  Zachycená ruská vojenská konverzace odhaluje frustraci z vadného vybavení a ukrajinského bombardování

„Je to důsledek nedostatečné kontroly civilních orgánů nad bezpečnostními službami, zejména policií a bezpečnostními službami, a proto jsme nebyli schopni prosadit naši kontrolu nad procesem pašování,“ řekl Suleiman.

Šéf Súdánské národní těžařské společnosti Mubarak Ardol v sobotu na Twitteru kritizoval vyšetřování a označil jej za „slabé a nepřesné“ a jeho čísla „přehnaná a imaginární“.

CNN kontaktovala súdánské vojenské vládce, ale nedostala odpověď.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.