Úředníci tvrdí, že komáři z Connecticutu mají pozitivní test na smrtící virus EEE

Zdravotní úředníci Connecticutu varují obyvatele jihovýchodu před virem východní koňské encefalitidy přenášeným komáry po zjištění pozitivních komárů.

Podle ministerstva zdravotnictví mají komáři uvěznění ve státním lese Pachaug na dobrovolnících pozitivní test na EEE, což je první zveřejnění komárů v Connecticutu v tomto roce.

Kliknutím sem najdete vakcínu proti COVID-19 ve vašem okolí

„Povzbuzujeme obyvatele jihovýchodního Connecticutu, aby přijali jednoduchá opatření, jako je nošení repelentů proti komárům a zakrytí holé kůže, zvláště během soumraku a úsvitu, kdy jsou komáři nejaktivnější,“ uvedla v prohlášení komisařka ministerstva pro veřejné zdraví Manisha Gothani. „Přestože se objev viru EEE týká, je důležité si uvědomit, že v říjnu neočekáváme velkou aktivitu komárů.“

EEE je vzácný, ale vážný, napsali zdravotníci a dodali, že komáři se nakazí krmením nakažených volně žijících ptáků. Virus je nejčastěji detekován mezi komáry, kteří kousají ptáky, ale v některých případech může být přenášen na druhy komárů, kteří kousají lidi a koně, podle prohlášení.

EEZ nelze přenášet z člověka na člověka nebo z koní na člověka, uvedli úředníci a dodali, že riziko nákazy nemocí přenášených komáry, jako je EEE, obvykle stoupá během pozdního léta a začátku podzimu, přičemž aktivita komárů je pozorována až do první těžké aktivity. mráz.

Získejte aplikaci FOX News

Zdravotníci uvedli, že infekce EEE může způsobit vážná onemocnění postihující mozek a mezi příznaky patří vysoká horečka, bolesti hlavy, ztuhlost šíje a nedostatek vědomí, přičemž 25–50% případů vede k úmrtí, přestože uzdravující se jedinci budou mít pokračující zdravotní problémy.

Aby se snížilo riziko infekce, bylo obyvatelům doporučeno, aby se během špičkové denní aktivity proti komárům, od soumraku do úsvitu, vydali do vnitřních prostor, opravili si dveřní a okenní zástěny, nosili ochranný oděv, jako jsou dlouhé kalhoty a košili s dlouhým rukávem, a venku používali repelenty proti komárům. klikněte Tady Pro více informací.

READ  Mezihvězdný návštěvník „Oumuamua by mohl být roztříštěným zbytkem objektu podobného Plutu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *