Uprostřed skandálu s očkováním hrozí Bolsonaro, že odmítne volební výsledky

Pod tlakem prohlubujícího se skandálu s vakcínami Když se brazilský prezident Jair Bolsonaro dívá, jak jeho popularita klesá na nová minima, obrací se na své kritiky a hrozí odmítnutím výsledků voleb pro příští rok.

Novinky Vedení: Brazilský senát uspořádal v televizi slyšení o vládní manipulaci s pandemií, během nichž vyšlo najevo, že Bolsonarova vláda ignorovala opakované nabídky na nákup vakcín, mimo jiné od společnosti Pfizer.

  • Ještě výbušnější bylo tvrzení svědka, že navzdory varování, že navrhovaná dohoda o očkování byla naplněna penězi navíc pro zkorumpované úředníky, Bolsonaro zavřel oči.
  • Bolsonaro to popírá, ale nedávno soudce Nejvyššího soudu souhlasil s dosažením V předmětu.

Velký obraz: Ačkoli Bolsonarův protiepidemický přístup již dlouho polarizoval Brazílii, jeho základna zůstává loajální a jeho schvalovací hodnocení loni vzrostlo kvůli oblíbenému pandemickému programu pomoci pro chudé rodiny.

  • Ale frustrace vzrostly kvůli pomalému zavádění vakcíny, která byla poznamenána více obviněními z korupce.

hrací podmínky: Bolsonaro čelil týdnům pouličních protestů a Datafolha hlasování Předpokládá se, že většina Brazilců poprvé podporuje jeho izolační opatření, i když je to v současné době nepravděpodobné

  • Průzkumy veřejného mínění rovněž ukazují, že sleduje svého pravděpodobného rivala v prezidentských volbách v říjnu 2022: bývalého prezidenta Luize Inacaa Luly da Silvu.
  • Lula je sama o sobě polarizační osobnost, které bylo v roce 2018 zakázáno kandidovat kvůli odsouzení za korupci, ale byl propuštěn za napadení Bolsonara příští rok.
  • Ale zatímco 40% Brazilců nesouhlasí s Lulou, toto číslo Nedávno prošel 50% pro Bolsonaro – což ho v tomto okamžiku jeho prezidentství učinilo nepopulárnějším, než se jakýkoli nedávný zavedený úřad snažil o znovuzvolení, uvedl průzkumník Mauricio Mora, zakladatel IDEIA Big Data.

rozdělit to: Mora uvedl, že Bolsonaro zůstává milován evangeliky, kteří jsou nostalgičtí po vojenské vládě, a mnoha zemědělskými regiony, kde ekonomika vzkvétá navzdory stagnaci jinde v zemi.

  • Ale krvácel podporou v městských oblastech uprostřed rostoucí inflace a pomalého očkování. Průzkumy Mora naznačují, že díky jasným důkazům o korupci by to mohlo být nevratné, ale pouze v případě, že by byl přímo zapojen, spíše než jeho synové nebo blízcí spolupracovníci.
READ  Tucker Carlson z Fox News popsal jako řečníka na krajně pravicové konferenci v Maďarsku po setkání s Viktorem Orbánem

Na druhé straně: Gustavo Ribeiro, zakladatel společnosti Brazilská zpráva, Emailem.

  • „Více než cokoli jiného jsou prezidenti v Brazílii souzeni na základě ekonomiky,“ dodal Ribeiro. Uvádí se, že vládní úředníci se domnívají, že míra hospodářského růstu v letošním roce bude 4–5% a v příštím roce 3% bude stačit k zajištění znovuzvolení.
  • „V Brazílii očkování postupuje, a ačkoli to není díky Bolsonarovi, může z toho těžit,“ pokračuje Ribeiro s tím, že Bolsonaro také plánuje rozšířit oblíbený program převodu peněz.

co chcete sledovat: Soupeření mezi Bolsonarem a Lulou by zemi hořce rozdělilo.

  • Díky tomu je Bolsonarovo úsilí zpochybnit brazilský volební systém – zejména jeho hrozby z minulého týdne anulovat nebo odmítnout volební výsledky, pokud nebudou použity hlasovací lístky – nebezpečnější, uvedl Moura.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.