Upřímně řečeno, nová sytící strava může být pro hubnutí lepší než keto dieta

Zdroj obrázku: Getty Images

  • Nová zpráva v Scientific American Říká, že nasycená strava může být snadnější způsob, jak zhubnout, než keto dieta.

  • Skládá se z potravin, které poskytují vysoké procento živin a jsou velmi syté a uspokojivé.

  • Podle jedné studie nasycená strava pomohla účastníkům zhubnout, zatímco se cítili plní.

Pokud jste to zkusili keto dietaVíte, jak omezující to může být (z toho důvodu, navzdory výhodám při hubnutí, může být těžké dodržovat keto dietu).

Nyní existuje nový trend dietního buzzu, nazývaný nasycená strava, který je popsán jako podobný dietě Výhody keto, ale bez vyloučení celých skupin potravin, jako jsou sacharidy.

Podle zprávy v Scientific AmericanUkázalo se, že „nasycená strava“ pomáhá lidem řídit jejich váhu a zdraví pomocí „zdravých potravin, které obzvláště zasycují; to znamená potravin, které vytvářejí pocit plnosti a uspokojení“. Vypadá dobře, že?

Patří sem potraviny s vysokým obsahem bílkovin (jako je libové maso a ryby) a s vysokým obsahem vlákniny (jako jsou celozrnné výrobky), autorka zprávy Shireen Panahi, PhD, postdoktorandská fyzikální a kineziologická výzkumnice na Laval University v Quebec City v Kanadě ovoce a zelenina), stejně jako zdravé tuky (například ty v avokádech), mléčné výrobky bohaté na probiotika a kapsaicinLátka, která dělá papriky horkou (a je známo, že uspokojují hlad).

Celá myšlenka sytící stravy spočívá v tom, že žádná skupina potravin není zcela omezená, ale měli byste se zaměřit na potraviny, které poskytují vysoký obsah živin a přitom jsou stále plné, takže se necítíte zbaveni.

Čím jsou tyto potraviny speciální? [is] Že každý z nich má specifické vlastnosti, které prospívají našemu zdraví, a to buď snížením hladu, snížením tělesného tuku, snížením hladiny cukru v krvi, zlepšením krevního tlaku nebo zvýšením metabolismu, “říká Panahi.

READ  Nový výzkum ukazuje, že COVID-19 mění objem šedé hmoty v mozku

Jíst tímto způsobem po celou dobu může být jednoduchý způsob, jak si udržet zdravou váhu. Podle studie z roku 2017 v British Journal of Nutrition kde účastníci dodržovali buď nasycenou stravu (konzumace 20-25 procent bílkovin, 45-50 procent sacharidů, 30-35 procent tuku) nebo pravidelnou stravu (konzumace 10-15 procent bílkovin, 55-60 procent sacharidů a 30 procent tuku), ti, kteří postupovali podle plánu nasycení, ztratili více na váze a tělesném tuku, cítili se plnější a lépe drželi dietu, což je opravdu polovina úspěchu.

Samozřejmě, že jedna úspěšná studie (která byla také malá a zúčastnilo se jí pouze 69 mužů) neznamená, že nasycovací strava bude fungovat pro všechny. Ale vypadá to jako chytrý způsob stravování pro celkové zdraví – ať už se snažíte zhubnout nebo ne.

Mohlo by se vám také líbit

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *