Úplné zatmění Měsíce v roce 2022: oslnivé snímky „krvavého měsíce“.

Přihlaste se k odběru zpravodaje CNN Wonder Theory. Prozkoumejte vesmír se zprávami o úžasných objevech, vědeckém pokroku a dalších.CNN

Měsíc zářil červeně v neděli večer a v pondělních ranních hodinách, po úplném zatmění Měsíce, kdy Slunce, Země a Měsíc vytvořily na noční obloze přímku.

Při úplném zatmění Měsíce prochází Měsíc nejtmavší částí zemského stínu – stínem. Když je Měsíc ve svém stínu, zbarví se do červena, protože modrozelené světlo se snadněji rozptyluje prachovými částicemi v atmosféře a oranžové a červené barvy zůstávají viditelnější, Podle NASA. Kvůli tomuto jevu se zatmění Měsíce někdy nazývá krvavé měsíce.

Očekávalo se, že nejlepší pohled na zatmění Měsíce získají lidé v Jižní Americe a východní části Severní Ameriky, Noah Petro, vedoucí Laboratoře planetární geologie, geofyziky a geochemie NASA, řekl před zatměním. Bylo to úplné zatmění Měsíce Viditelné Ve většině Afriky, Evropy, Jižní Ameriky a většiny Severní Ameriky.

Hvězdáři z celého světa se obrátili, aby viděli a zachytili lunární událost na snímcích.

Zatímco zatmění vrcholí jen na krátkou dobu, Pietro řekl, že Měsíc se bude celou noc koupat v měděných tónech, což z něj činí obzvláště zajímavý nebeský úkaz ke sledování.

Každý rok nastanou asi dvě zatmění Měsíce, řekl Pietro, a další zatmění Měsíce bude v listopadu. Pak už nedojde k úplnému zatmění Měsíce Do března 2025přidal.

Měsíc se v neděli rozzáří červeně nad Columbusem v Ohiu.

Podle odhadů bude v roce 2022 sedm dalších úplňků :

  • 10. září: sklizňový měsíc
  • 9. října: měsíční lovec
Lidé v Buenos Aires pozorují Měsíc dalekohledy v pondělí brzy během úplného zatmění Měsíce.

Toto jsou běžná jména spojená s měsíčními úplňky, pocházející z Indiánské kmeny. Názvy se liší kmen od kmene, protože úplněk má u jednotlivých kmenů různý význam měsíc od měsíce nebo roční období.

Kromě dalšího úplného zatmění Měsíce v roce 2022 dojde také k částečnému zatmění Slunce. Kalendář starého farmáře.

Měsíc se v neděli nad Columbusem ve státě Ohio koupal v měděném světle.

Částečné zatmění Slunce nastane, když Měsíc projde před Sluncem, ale blokuje jen část jeho světla. Ujistěte se, že nosíte vhodné brýle pro bezpečné sledování zatmění, protože sluneční světlo může poškodit vaše oči.

Částečné zatmění Slunce 25. října budou vidět v Grónsku, na Islandu, v Evropě, severovýchodní Africe, na Středním východě, v západní Asii, Indii a západní Číně. Ze Severní Ameriky nebude vidět.

Po tomto víkendu se přítomným ukáže i další úplné zatmění Měsíce Asie, Austrálie, Tichomoří, Jižní a Severní Amerika 8. listopadu mezi 3:01 a 8:58 ET – ale Měsíc zapadne pro ty, Východní oblasti Severní Ameriky.

Ve venezuelském Caracasu muž namíří laser na Měsíc během prvního krvavého měsíce roku v neděli.

Koupání, které vyvrcholí V roce 2022:

  • South Delta Tower: 29.–30. července
  • Alfa Kozoroh: 30.–31. července
  • South Torres: 4.–5. listopadu
  • Severní Torres: 11.–12. listopadu

Pokud žijete v městské oblasti, možná budete chtít jet někam, kde nejsou rozptýlená světla města, abyste měli ten nejlepší výhled.

Hledejte otevřenou plochu s širokým výhledem na oblohu. Ujistěte se, že máte židli nebo deku, abyste se mohli dívat rovně. Dejte svým očím asi 20 až 30 minut – aniž byste se dívali na telefon nebo jiná elektronická zařízení – na přizpůsobení se tmě, aby byly meteory snáze rozpoznatelné.

READ  Landsat 9, dosud nejvýkonnější satelit NASA, bude vypuštěn z typu Landsat „go“ v pondělí.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.