Unikátní systém přerušovaného půstu podporuje hubnutí a zdraví střev

Unikátní systém přerušovaného půstu podporuje hubnutí a zdraví střev

Sdílejte na Pinterestu
Jedinečná dieta, která zahrnuje přerušovaný půst, může nejen podporovat hubnutí, ale také nabízet zvláštní výhody pro zdraví střev. Zdroj obrázků: Vladimir Tsarkov/Stocksy.
 • Regulace bílkovin znamená konzumaci bílkovin v pravidelných intervalech, zatímco přerušovaný půst zahrnuje střídání období půstu a jídla.
 • Nedávná studie naznačuje, že kombinace těchto dvou přístupů může vést k lepšímu úbytku hmotnosti a zlepšení zdraví střev a metabolických reakcí ve srovnání s jednoduchou dietou s omezeným příjmem kalorií.
 • I když tento nový dietní přístup ukázal významné výhody, tato studie byla malá a výzkum tohoto typu stravy je omezený.
 • Odborníci doporučují upřednostnit zdravý střevní mikrobiom a vyhledat osobní rady ohledně řízení hmotnosti od lékařů nebo licencovaných dietologů.

Nedávná studie publikovaná v Příroda komunikace Zkoumání účinků dvou nízkokalorických diet na střevní mikrobiom Metabolické profily Pro lidi s nadváhou nebo obezitou.

Tato studie se opírala o data a vzorky z malé randomizované kontrolované studie publikované v obezita V roce 2023

Počáteční studie porovnávala přínosy dvou diet během 8 týdnů: jednoduchý přístup s omezením kalorií oproti jedinečnému režimu, který kombinuje přerušované hladovění a proteinové hladovění.

Proteinová stimulace zahrnuje konzumaci bílkovin v pevných intervalech během dne, zatímco přerušovaný půst střídá období půstu a jídla.

Omezení kalorií, přerušovaný půst a proteinová dieta vedly k významným změnám, ale skupina s přerušovaným půstem a proteinovou dietou vykazovala větší snížení celkového tělesného tuku, viscerálního tuku, hmotnosti a chuti k jídlu.

Nová analýza, která přispívá k původním zjištěním studie, naznačuje, že přerušovaný půst a dieta urychlující bílkoviny mohou významně snížit gastrointestinální příznaky a posílit střevní mikrobiom spojený s štíhlejším typem těla.

Přerušovaný půst a rychlé proteinové diety mohou navíc zvýšit prospěšné proteiny (cytokiny) a vedlejší produkty aminokyselin v krvi spojené se ztrátou hmotnosti a tuku.

Studie byla financována společností Isagenix International LLC, která poskytla náhražky jídla, nápoje a doplňky výživy použité ve studii.

V této studii vědci z Arizona State University a jejich kolegové analyzovali data z klinické studie, která zahrnovala 41 lidí s nadváhou nebo obezitou.

Účastníci byli náhodně rozděleni tak, aby drželi jednu ze dvou diet po dobu 8 týdnů: nepřetržité omezování kalorií nebo přerušovaný půst a proteinový půst.

READ  Uprostřed „trojité epidemie“, říkají odborníci, je čas se znovu zakrýt

Dieta s omezením kalorií sestává především z celých potravin, zatímco dieta s přerušovaným půstem a proteinovým půstem kombinuje přerušovaný půst a proteinový půst, včetně celých potravin, koktejlů a suplementů.

Obě diety snížily celkový příjem tuků, sacharidů, sodíku, cukru a kalorií účastníků přibližně o 40 % oproti výchozím hodnotám, což má za následek průměrný deficit 1 000 kalorií.

Přerušovaný půst a proteinová stimulační dieta zahrnuje 5-6 dní 4 jídel denně pro ženy a 5 jídel denně pro muže, s odstupem 4 hodin, každé obsahuje 25-50 gramů bílkovin, včetně 36-60 hodin týdně. . Upravené období půstu 350-550 kalorií denně.

Ve srovnání s omezením kalorií, přerušovaný půst a proteinová dieta výrazně snižují hladinu cukru v krvi a zároveň zvyšují vlákninu a bílkoviny.

Navzdory mnoha rozdílům byly diety konzistentní, pokud jde o kalorie a kalorie spálené fyzickou aktivitou.

Účastníci hlásili svůj denní příjem živin spolu s každodenním sledováním výzkumnými pracovníky a týdenními setkáními dietologů.

Vzorky stolice a krve byly odebrány před, uprostřed a po intervenci, aby se vyhodnotil střevní mikrobiom. Cytokinya metabolické vlastnosti. Ve stejných intervalech účastníci vyplnili 15otázkovou stupnici hodnocení gastrointestinálních příznaků (GSRS).

Autoři studie porovnávali tyto markery mezi dvěma skupinami, aby určili jakékoli významné rozdíly v reakci na dvě diety.

Počáteční studie studie uvedla, že obě skupiny zaznamenaly významná zlepšení, nicméně skupina s přerušovaným půstem a proteinovým hladověním zaznamenala větší zlepšení v:

 • Hmotnost
 • Celková hmotnost tuku
 • Hmota viscerálního tuku
 • Touha jíst
 • Hmotnostní procento bez tuku.

Současná analýza odhalila významné změny ve střevní reakci na obě dietní intervence, což může pomoci vysvětlit výhody řízení hmotnosti pozorované při přerušovaném hladovění a dietě s urychlením bílkovin.

Účastníci skupiny s přerušovaným půstem a proteinovým půstem zažili následující:

 • Znatelné zlepšení gastrointestinálních příznaků
 • Zásadnější posun ve střevní mikrobiotě
 • Větší celková změna od výchozí hodnoty ve srovnání se skupinou s omezením kalorií.
READ  Zdravotní obvod provádí vyšetřování tuberkulózy poté, co jedna osoba navštívila "více" školních areálů Clark County.

Výzkumníci pozorovali nárůst specifických střevních bakterií zejména ve skupině s přerušovaným půstem a ve skupině s regulací bílkovin Christensenlassiacož je spojeno se snížením viscerálního tuku, zlepšenou oxidací tuků a lepším metabolickým zdravím.

Kromě toho přerušovaný půst a proteinový půst zvýšily cirkulující metabolity aminokyselin, které podporují oxidaci tuků a cytokiny spojené s lipolýzou (odbouráváním tuků), ztrátou hmotnosti, zánětem a imunitní odpovědí.

Dnešní lékařské zprávy mluvit s Eliza Whittaker, MS, RDNregistrovaný dietolog a poradce pro lékařskou výživu ve společnosti Dietitian Insights, který se studie nezúčastnil, popsal důležitost výsledků přerušovaného hladovění a proteinové diety.

„Zvýšení metabolitů odvozených od aminokyselin ve střevním mikrobiomu účastníků po přerušovaném proteinovém režimu nalačno může podporovat Energie, syntéza bílkovin a proliferace jaterních buněk [involved in nutrient metabolism],“ řekla nám.

Zatímco přerušované hladovění a proteinové hladovění vykazovaly celkově významnější přínosy, dieta s omezením kalorií vykazovala významně zvýšené množství metabolitů spojených s metabolickou cestou spojenou s dlouhověkostí.

Studie také odhalila vztah mezi složením střevního mikrobiomu jednotlivců a úrovní úbytku hmotnosti v reakci na dietní zásahy.

MNT Také jsem mluvil s Alexandra Filinghieri, DCN, RDN, Registrovaný dietolog a klinický odborník na výživu, který nebyl zapojen do studie, o možných důvodech, proč přerušované hladovění a proteinové hladovění mohou vést k lepším výsledkům v oblasti zdraví střev a metabolismu.

„Ona to řekla“[b]Bakterie v lidském gastrointestinálním traktu produkují bioaktivní metabolity, o kterých je známo, že ovlivňují zdraví.

Filingeri vysvětlil:

„Bakteriální prostředí ve střevech se mění na základě jejich specifických vstupů, měnící se kalorický příjem, zdroj vlákniny a dostupnost aminokyselin může zásadně ovlivnit typ bakterií přítomných v našich střevech [intermittent fasting and protein pacing]Bylo prokázáno, že dostupnost bílkovin, odstup jídla a období půstu mají pozitivní vliv na mikrobiální druhy.

Thomas M. Holland, MD, MSlékař-vědec z RUSH Institute for Healthy Ageing, Rush University Health System, který nebyl zapojen do studie, poskytl další informace.

READ  Obří načechraná planeta obíhající kolem chladného červeného trpaslíka

I když je těžké přesně určit, proč přerušovaný půst a dieta urychlující bílkoviny vedly k významnějším prospěšným výsledkům než dieta s omezeným příjmem kalorií, „kombinace přerušovaného půstu a náhrady jídla proteinovým koktejlem může být klíčovými faktory,“ poznamenal Holland.

„Je pravděpodobné, že přerušovaná období dietního zavádění a vysoký obsah bílkovin v koktejlech zvýšily mikrobiální soutěž ve střevě Kromě toho k tomu přispívá vláknina v koktejlech.“[d] Pro zlepšení kontroly krevního cukru, snížení vstřebávání cholesterolu (což vede k nižším hladinám LDL a zlepšení kardiovaskulárního zdraví) a podpoře celkového zdraví střev, mimo jiné.

– Thomas M. Holandsko, MD, MSc

„To neznamená, že omezení kalorií samo o sobě nebylo užitečné; nebylo to účinné,“ zdůraznil.

Studie zdůrazňuje rozdíly ve střevním mikrobiomu a cirkulujících metabolitech spojených s nutričními intervencemi, které usnadňují hubnutí a změny ve složení těla. Tato zjištění by mohla pomoci formovat budoucí přesná výživová doporučení prostřednictvím větších, dlouhodobějších klinických studií.

Konkrétně kombinované dietní intervence mezi přerušovaným hladověním a stimulací bílkovin mohou nabídnout inovativní přístupy k dosažení zdravého řízení hmotnosti a zlepšení celkových zdravotních výsledků.

Praktičnost a dlouhodobá bezpečnost přístupu této studie spočívajícího v přerušovaném hladovění a dietě urychlující bílkoviny však nebyly dostatečně prozkoumány.

„Pokud jde o hubnutí a zdraví střev, je nezbytné zvážit precizní medicínu a individuální rozdíly V závislosti na zvycích a cílech vašeho těla budou různé diety nabízet různé výhody,“ řekl Holland.

„V konečném důsledku rozmanitější střevní mikrobiom zlepšuje trávení a vstřebávání živin, což je prospěšné pro celkové zdraví, včetně mozku a kardiovaskulárního zdraví,“ zdůraznil.

Holland došel k závěru, že množství a kvalita stravy by se měla řešit při hubnutí, ideálně pod vedením lékaře nebo registrovaného dietologa.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *