Úmrtí ve Spojených státech vzrostla v roce 2020 a překročila oficiální hodnotu Covid-19

Dobrovolníci pracují na venkovní veřejné umělecké instalaci ve Washingtonu, DC.  Vytvořila Susan Verstenberg, prosinec 2020. Bílé vlajky mají za cíl představovat každý život ztracený COVID-19 ve Spojených státech

PátýOlunteers work on an outdoor public art installation in Washington, DC. Vytvořila Susan Verstenberg, Prosince 2020. Bílé vlajky mají za cíl představovat každý život ztracený COVID-19 ve Spojených státech.s.

Nový výzkum zveřejněný v pátek ukazuje, že pandemie Covid-19 vedla v loňském roce k šokujícímu nárůstu úmrtí ve Spojených státech. Podle studie více než Půl a O milion více Lidé zemřeli, než by to mohlo být Očekává se během posledních 10 Měsíce v roce 2020. Většina z těchto úmrtí lze přímo připsat virové nemoci, ale některá mohou také představovat zpoždění zdravotní péče a další nepřímé důsledky epidemie.

Od samého začátku sledovali vědci a agentury veřejného zdraví Nadměrná úmrtí– Celkový počet hlášených úmrtí je vyšší než průměrný počet zaznamenaný v posledních letech – což je způsob, jak přesněji pochopit dopad epidemie. Ačkoli se země v průběhu času značně zlepšily v identifikaci případů COVID-19 a souvisejících úmrtí, oficiální počet obětí je stále menší než devastace, kterou způsobil. Ve Spojených státech studie důsledně ukazují velkou propast mezi nadměrnými úmrtími a úmrtími formálně spojenými s COVID-19.

Covid-19 mohl být ve Spojených státech již v roce 2019, ale první vrchol nemocí a úmrtí začal do března 2020. To je Nová studieA Publikováno V pátek na JAMA, vedené vědci z Virginia Commonwealth University, analyzovali údaje o úmrtí z USA 1. březen, 2020 až 1. ledna 2021.

Mezi těmito měsíci tým odhadl, že v zemi bylo ve srovnání s uplynulými pěti lety zaznamenáno 522 368 nadměrných úmrtí. I když úmrtnost z roku na rok má tendenci mírně stoupat (částečně díky rostoucí populaci), obvykle to jen zvyšuje úmrtnost o 1% na 2% ročně. Autoři však zjistili, že v roce 2020 došlo v tomto časovém období k nárůstu nadměrných úmrtí o 22,9%.

„Zde zaznamenaný 22,9% nárůst úmrtí ze všech příčin výrazně převyšuje meziroční nárůst zaznamenaný v posledních letech,“ píší autoři.

Jen tento týden, data z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Zesílené Covid-19 byl třetí Hlavní příčina úmrtí ve Spojených státech v loňském roce, přičemž jí bylo oficiálně přičítáno téměř 350 000 úmrtí. V této studii vědci vypočítali podobný přímý počet úmrtí (378 039 úmrtí) z přípravku Covid-19, což představovalo přibližně 72% zjištěných nadměrných úmrtí.

Velká část zbývajících 28% mohla být kryptickými úmrtími na pandemii Nebo úmrtí z příčin zhoršených infekcí virem Covid-19. Předpokládá se, že infekce zvyšuje riziko život ohrožujících zdravotních problémů, jako je srdeční infarkt a cévní mozková příhoda, jakož i riziko úmrtí na chronická onemocnění, jako je cukrovka a demence. Je však také možné, že některá z neočekávaných úmrtí byla výsledkem nepřímých účinků epidemie, která infikovala lidi, kteří se nikdy na virus nedostali. Existují například důkazy o návštěvách pohotovosti nebo nemocnic Upustil V loňském roce, zejména během vrcholných období epidemie.

Přestože se žádná země pandemii nevyhýbá úplně, je pravděpodobné, že Spojené státy a místní státy budou podle výzkumníků dělat mnohem lépe, aby zabránily značnému počtu těchto úmrtí.

„Nadměrná úmrtí na východě v dubnu vzrostla,“ napsali, „následované prodlouženými letními vlnami a úsporami na začátku zimy soustředěnými v jižních a západních státech.“ „Mnoho z těchto zemí přijalo nebo frustrovalo opatření pro kontrolu epidemie a zrušilo omezení dříve než jiné země.“

Další údaje ukázaly, že v loňském roce celkově ve Spojených státech zemřelo na tento typ více než 3,1 milionu lidí Významný nárůst Z předchozího roku jsme to neviděli od roku 1918, kdy probíhala první světová válka a nejsmrtelnější epidemie v zaznamenané historii.

READ  Mezihvězdný návštěvník „Oumuamua by mohl být roztříštěným zbytkem objektu podobného Plutu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *