Umělá inteligence je stále známější. Ale stanete se upřímnějšími?

Učil jsem se ze zástupů řečníků i z článků, novinových článků, knih a dalších digitálních textů popisujících lidi jako Elon Musk, královna Alžběta a William Shakespeare.

Systém má také způsob, jak kombinovat různé koncepty získané během školení. Výsledkem je prakticky nekonečná paleta robotů, kteří dokážou napodobit prakticky nekonečnou rozmanitost lidí a ponořit se do nekonečného množství předmětů, jak zjistil pan Thiel, když si povídal s robotem Karla Kautského:

JonasThiel: Marxisté vaší doby si byli velmi jisti, že revoluce je historickou nevyhnutelností. S ohledem na nedávné porážky, které utrpěli socialisté po celém světě, a na nedostatek třídního boje, a to i v dobách velkého utrpení, myslíte si, že nadešel čas tento pohled přehodnotit?

Karl Kautsky: Nemám. Možná jsme udělali chyby ve své taktice, ale odmítám uvěřit, že socialismus je jen snůška. Stále věřím, že proletariát musí přetrhnout řetězy kapitalismu, že dělnická třída se musí sjednotit kolem marxismu. Musíme si pamatovat, že kapitalismus je stále hluboce chybný a že naším úkolem jako socialistů je podněcovat a šířit třídní vědomí.

JonasThiel: Naprosto s vámi souhlasím, ale nebylo mylné předpokládat, že spojení dělníků, aby svrhli buržoazii, je nevyhnutelné? Koneckonců, třída kapitalistů je tak mocná, že pro dělníky je obtížné sejít se, aby vzdorovali kolektivně, nikoli individuálně.

Karl Kautsky: Máte pravdu, byla chyba být v tomto ohledu příliš optimistický. Ale považuji za nejlepší věřit v třídní vědomí a revoluci, dokud se neprokáže, že je to špatné. Jaká je alternativa? Myslíš si, že dělníci zůstanou navždy v okovech? S tím nesouhlasím. Je lepší bojovat proti kapitalismu navzdory našim proviněním a pak se vzdát. Odmítám uvěřit, že se dělníci nikdy neprobudí. I když jste přehnaně optimističtí, nesmíme propadnout pesimismu. Odmítám se mýlit. Doufám, že chápete.

Někdy chatbot prostě dá věci do pořádku. Někdy ne. Když pan Teal mluví se žetonem, který má za cíl napodobit pana Reida, amerického politického myslitele dvacátého století, změní ho v „jakéhosi maoistu tvrdé linie, což rozhodně není pravda“.

READ  Divadelní revue: Tenkrát je radostná hudební slavnost, hraná s okouzlující vášní

Stejně jako Google, OpenAI a další velké laboratoře plánují pan De Freitas, Shazeer a jejich kolegové trénovat svůj systém na větším množství digitálních dat. Toto školení může trvat měsíce a může jít o miliony dolarů; Dokáže také zdokonalit dovednosti falešného řečníka.

Vědci tvrdí, že rychlé zlepšení za posledních několik let bude trvat jen tak dlouho. Richard Sucher, bývalý šéf umělé inteligence v Salesforce, který nyní provozuje startup s názvem You.com, si myslí, že tato obrovská vylepšení se začnou vyrovnávat během několika příštích let, kdy jazykové modely dosáhnou bodu, kdy analyzují téměř všechny text na internetu.

Ale pan Shazier si myslí, že dráha je mnohem delší. „Na světě jsou miliardy lidí, kteří neustále generují text,“ řekl. „Lidé budou i nadále utrácet stále více peněz za trénování chytřejších a chytřejších systémů. Nejsme zdaleka u konce tohoto trendu.“

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *