Ukrajinská 15 000 mil Lifeline – The New York Times

Ukrzaliznytsia také Je rozlehlá a dlouho byla označována jako „země v zemi“. Je zde 230 000 zaměstnanců, od těch ve vlacích samotných (strojvedoucí, asistenti, průvodčí, průvodčí) až po všechny ve stanici (přednostové, bezpečnostní pracovníci, prodavači jízdenek, prodavači zavazadel, uklízečky) a pak všichni v zákulisí (trať inspektoři motoroví revizoři, návěstní údržbáři, statikové, elektrikáři, elektrotechnici, elektrikáři lokomotiv, mazáci, výpravčí vlaků, kladkostroje kolejových vozidel, mechanici kolejových vozidel, výhybkáři, traťoví dělníci, skladníci, bez kterých byste obstáli na toaletách pro cestující) . Pak jsou tu práce ve skladech a dílnách (správci, opraváři, tesaři, dělníci v továrnách, abychom jmenovali alespoň některé). Ukrzaliznycja si pere vlastní prádlo, má vlastní sklárnu, továrnu na vagony, kolejovou válcovnu a další továrnu na řezání sochorů. Jsou zde dětské železniční školy, učiliště, letní tábory, sanatoria a nemocnice. 15 000 mil tratí je řízeno vládou a řízeno z centra, včetně stanic, dep a továren.

Osobní a nákladní železnice Ukrajiny jsou seskupeny do šesti regionálních poboček. V prvních dnech invaze uspořádala velitelská buňka každou hodinu hovor s vedoucími šesti poboček, aby shromáždili informace pomocí staré technologie ze sovětské éry, systému uzavřeného okruhu zvaného Limiter. Šest vedoucích poboček pak uspořádalo vlastní soukromé hovory s podřízenými, aby získali informace. Každá zemská pobočka má v průměru čtyři ředitelství a každé ředitelství má 50 až 100 železničních stanic, které také prováděly vlastní výzvy. Výzva omezovače Po výzvě omezovače přišla informace do Kamyšina z celé republiky.

Vzhledem k tomu, že podél kolejí žije mnoho dispečerů a bezpečnostních důstojníků, Ukrzaliznycja věděla, kolik tanků prošlo hranicí, kolik přistálo vrtulníků a kolik výsadkářů dorazilo. Železničáři ​​doslova počítali padáky na kolejích. Kamyšin může sledovat postup ruské armády v reálném čase na základě toho, kdy prochází určitými stanicemi, a řekl mi, že poskytl informace armádě.

READ  International Design Symposium 2022: UTM - Ale Česká republika

25. února Rusko zasáhlo záložní velitelské centrum v Ukrzaliznycja střelou s plochou dráhou letu, ale z větší části se síť vyhnula rozsáhlým škodám. Kreml vedl omezenou stávkovou kampaň a aktivně se nezaměřoval na kritickou železniční infrastrukturu, jako jsou mosty a vlaková nádraží, protože předpokládal, že rychle převezmou kontrolu nad zemí, a spoléhal se na samotnou infrastrukturu. Ukrajinci věřili, že vzhledem k tomu, že Rusové jsou také závislí na železnici, mohou bezpečně shromáždit lidi na evakuačních stanicích.

Velitelská buňka rychle učinila dvě rozhodnutí. Za prvé, všechny osobní vlaky přejdou do evakuačního režimu: budou zdarma, nebudou vyžadovány žádné jízdenky a na palubu bude vpuštěno co nejvíce lidí. Za druhé, poběží pomaleji, což pomůže omezit rozsah poškození, pokud Rusové narazí na vlak nebo blízko koleje. Ukrzaliznytsia se bude snažit zachovat život, který může.

Každý den skupina navrhla jízdní řád evakuačního vlaku, který vstoupil v platnost ve 21:00 na další den, a zveřejnil jej na svých webových stránkách, stejně jako na svých telegramech a facebookových kanálech. Železnice musela žonglovat s přepravní kapacitou, lokomotivou a tratí: pokud jednoho dne přednosta v Charkově předpověděl, že bude potřeba evakuovat 42 000 lidí, museli najít dostatek vlaků, které by přepravily 42 000 lidí. Zkontrolovali blízké stanice a sklady; Podívali se na města, kde toky cestujících poklesly, a obrátili vlaky zpět do Charkova. Cílem bylo, aby nikdo nespal na chodníku ve městě nejblíže ruským hranicím.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.