Ukrajina vyzývá své občany, aby odhalili umístění ruských sil | válečné zprávy mezi Ruskem a Ukrajinou

Kyjev chce, aby lidé v Innerhodaru odhalili identitu místních kolaborantů s okupačními úřady.

Ukrajinské ministerstvo obrany vyzvalo občany v klíčové oblasti obsazené Ruskem, aby odhalili, kde ruské síly žijí a kdo z místních obyvatel spolupracuje s okupačními úřady.

Sobotní prohlášení ministerského ředitelství obranného zpravodajství bylo zaměřeno na lidi v okolí města Enerhodar na jihu země, kde se nachází velká jaderná elektrárna.

„Urychleně nám prosím sdělte přesnou polohu základen okupačních sil, jejich adresy bydliště… a místa pobytu vedení,“ dodala s tím, že přesné souřadnice jsou žádoucí.

Vyžádalo si také podrobnosti o „místních kolaborantech, kteří přešli na stranu nepřítele“, včetně toho, kde žili a pracovali, a také informace o „lidech, kteří ‚sympatizovali‘ s okupanty.

Rusko dobylo Innerhodar na začátku března a v květnu byl při výbuchu zraněn Rusy dosazený šéf města. Kreml to označil za „teroristický útok“.

RIA uvedla, že proruský představitel byl zabit při výbuchu v červnu v jižní Chersonské oblasti. Začátkem toho měsíce byl šéf okresní vězeňské služby převezen do nemocnice poté, co u jeho auta vybuchla bomba.

Výzva ředitelství zpravodajských služeb – zveřejněná na Telegramu – také požadovala identifikaci tras, které byly používány ruskou vojenskou technikou v Enerhodaru.

„Vyžeňme společně okupanty z naší vlasti!“ Dodala, že přidání lidí může buď kontaktovat podrobnosti, nebo je poskytnout prostřednictvím WhatsApp nebo aplikace pro rychlé zasílání zpráv Signal.

Předválečná populace Innerhodaru byla přes 50 000. Mnoho obyvatel pracuje ve dvou elektrárnách poblíž města, jednou z nich je zařízení Záporizhzhya, největší jaderná elektrárna v Evropě.

READ  Jižní Korea překračuje demilitarizovanou zónu ve vzácném severním rozdělení | Severní Korea

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *