Ukrajina uvedla, že ruské údery zabily tři v Oděse a zamířily na leteckou základnu Poltava

Ukrajina uvedla, že ruské údery zabily tři v Oděse a zamířily na leteckou základnu Poltava

KYJEV/ODESSA, Ukrajina 10. června (Reuters) – Rusko v sobotu v ranních hodinách odpálilo rakety a bezpilotní letouny na cíle po celé Ukrajině, zabilo tři civilisty v černomořském městě Oděsa a zasáhlo vojenské letiště v regionu. Poltava, v střed země. Oznámily to kyjevské úřady.

Útoky, při nichž byl v severovýchodní oblasti Charkova rovněž zabit 29letý mladík, byly podle úředníků nejnovějšími ze série nočních úderů, které Rusko zesílilo, protože Kyjev míří na velký protiútok.

Letectvo uvedlo, že útoky zahrnovaly osm pozemních raket a 35 dronů. Dodalo, že jednotkám protivzdušné obrany se podařilo sestřelit 20 dronů a dvě řízené střely.

„V důsledku vzdušného boje spadly trosky jednoho z dronů na výškový byt a způsobily požár,“ řekla k útoku na Oděsu mluvčí jižního vojenského velitelství Natalia Homenyuk.

Záběry, které zveřejnila armáda, ukázaly, že hasiči přes noc bojovali s uhašením požáru v 10patrové budově v rezidenční čtvrti města.

Fotograf agentury Reuters uvedl, že ranní světlo odhalilo díru v zemi širokou několik metrů vedle poškozené budovy a dětského hřiště.

Úřady uvedly, že byli zabiti tři lidé, včetně manželského páru, který žil v osmém patře budovy, a muže, který byl v době útoku venku.

Záchranné služby uvedly, že nejméně 27 dalších lidí, včetně tří dětí, bylo zraněno.

První zásah dronu přišel kolem půlnoci a následovaly další tři drony. V noci se často spouštěly sirény.

Guvernér regionu řekl, že Rusko také vypálilo bezpilotní letouny, balistické střely a řízené střely do oblasti Poltavy, což způsobilo „určité škody na infrastruktuře a vybavení“ na vojenském letišti Mirhorod.

Deset dronů zaútočilo na dva okresy v Charkovské oblasti, která sousedí s Ruskem a také zpět na frontovou linii, zranilo 39letého muže a zabilo dalšího člověka, guvernéra Oleha Sinhopova.

READ  Muž údajně udeřil pěstí zdravotní sestru za očkování jeho manželky bez jeho souhlasu

Ukrajinský gubernátor Serhiy Lysak řekl, že Ukrajina také sestřelila dva drony nad Dněpropetrovskou oblastí, kde nebyly hlášeny žádné škody.

(Zpráva Tom Palmforth). Editoval Frances Kerry

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *