Ukrajina tvrdí, že Rusko zabilo v Buči více než 700 civilistů

sUkrajinští představitelé a výzkumníci v oblasti kybernetické bezpečnosti v úterý uvedli, že ukrajinští hackeři se minulý týden pokusili o ničivý kybernetický útok na ukrajinskou rozvodnou síť.

Ukrajinský tým Computer Emergency Response Team (CERT-UA) uvedl, že skupina, kterou bezpečnostní výzkumníci nazvali „Písečný červ“ a dříve byla spojena s destruktivními kybernetickými útoky připisovanými Rusku, nasadila destruktivní malware a vymazala data na počítačích ovládajících rozvodny Vysoké napětí na Ukrajině. prohlášení na jejich webových stránkách.

„Organizace obětí utrpěla dvě vlny útoků. Počáteční vyrovnání bylo učiněno nejpozději v únoru 2022. Elektrické rozvodny měly být odpojeny a infrastruktura společnosti vypnuta v pátek 8. dubna 2022,“ stojí v prohlášení CERT-UA. .

Dodala, že úředníci dokázali útoku zabránit. V prohlášení nebylo uvedeno jméno cílového ukrajinského dodavatele energie. Rusko neustále popírá obvinění z kybernetických útoků na Ukrajinu.

Slovenská firma zabývající se kybernetickou bezpečností ESET, která uvedla, že spolupracovala s CERT-UA na zmaření útoku, popsala malware jako aktualizovanou verzi malwaru, která v roce 2016 způsobila výpadek elektřiny v Kyjevě.

READ  Kontroverzní rumunský projekt těžby zlata na seznamu světového dědictví UNESCO

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.