Ukrajina nominovaná na Eurovizi podala během Velkého finále solidní výkon

Kalosh Folk Rap Orchestra předvedl na Velkém finále Eurovize skvělý výkon se svou písní Stefania.

Ukrajinský byznys je v současnosti favoritem na vítězství, protože byl favoritem od ruské invaze – což vedlo regulační orgány k zákazu této země soutěžit.

Skupina měla na sobě propracované kostýmy, včetně dlouhých šatů s různobarevnými třásněmi, růžového klobouku a dalších tradičních vzorů.

Jde o jedno z 25 děl, které se ucházejí o první cenu po týdenní soutěži v italském Turíně.

Jejich vystoupení, které spojovalo rap a ukrajinský folklór, mělo velký úspěch u sedmitisícového publika v Pala Olimpico, které skupinu rozveselilo mnoha mávajícími ukrajinskými vlajkami.

A na konci show, jejíž součástí byl i break dance, skupina všem poděkovala za podporu Ukrajině.

Graham Norton, který je opět moderátorem soutěže na BBC One, řekl: „Nebyli jsme si jisti, že budou úspěšní, ale byli.

„Jejich zavěšení nefungovalo, visí na protileteckém krytu.“

Jejich píseň Stefania je ódou na matky a zkušenosti, kterým čelí při výchově rodin, a živé vystoupení kapely bylo poznamenáno synchronizovanými tanečními pohyby, break-dance a flétnami.

Skupina vznikla v roce 2019 a tvoří ji zakladatel a rapper Oleh Psiuk, multiinstrumentalista Ihor Didenchuk a tanečník Vlad Koroshka.

Finále zahájilo živé představení se silným osvětlením a projekcemi sochy Davida Michelangela z We Are Domi v České republice.

Finská rocková skupina The Rasmus odstartovala prvních několik vystoupení mocnou verzí Jezebel, která si uprostřed show strhla košile.

Marius Beer ze Švýcarska předvedl syrové demo své skladby Boy Do Cry, která byla ozdobena minimálním osvětlením, zatímco Francouz Alvan a Ahez vystřelili na pódium, aby předvedli svou skladbu Fulenn.

Norský subwoolfer má na sobě kostým žlutého vlka při předvádění synchronizovaného tance a zpívá Give That Wolf a Banana.

READ  Quebec Championship: Mladí Kanaďané korunováni

Arménská herečka Rosa Lynn předvedla emotivní představení své písně Snap na pódiu s postelí, lampou a židlí, vše zdánlivě zabalené v bílém toaletním ruličku.

Španělský nováček Chanel podal SloMo skvělý výkon, zatímco celé publikum zpívalo spolu s Italem Mahmoudem a Blancem, kteří zpívali Prividay se silným rapem pod kapkou blikajících světel.

Šampioni soutěže Eurovision Song Contest, italská rocková kapela Maneskin, také vystoupí na pódium, kde vystoupí se svou novou sólovou supermodelkou.

Sam Ryder z Eurovize nastoupí na pódium, 22. v průběžném pořadí, ve snaze zlepšit postavení Spojeného království během dnešního velkého finále.

Dvaatřicetiletá hvězda TikTok předvede svůj hitový singl Space Man, který napsal společně se skladatelkou Amy Wedge, která dříve spolupracovala s Edem Sheeranem a Maxem Wolfgangem, oceněná cenou Grammy.

V letošním finále se představí 20 úspěšných zemí z týdenního semifinále plus takzvaná velká pětka z Velké Británie, Francie, Německa, Itálie a Španělska.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.