Ukrajina korunuje týden vítězství taktickým průlomem na jižní frontě: ISW

Ukrajina korunuje týden vítězství taktickým průlomem na jižní frontě: ISW

Ukrajinští vojáci jedou 25. srpna 2023 tankem u vesnice Robotyn.
Reuters/Vjačeslav Ratynsky

  • Nová zpráva říká, že Ukrajina se pravděpodobně dopustila „závažného taktického porušení“ na jižní frontě.
  • Zprávu v sobotu zveřejnil Americký výzkumný ústav pro studium války.
  • Pokrok přichází po úspěšném týdnu pro ukrajinské síly.

Ukrajina v sobotu pravděpodobně provedla „velký taktický průlom“ podél vrstvené ruské obrany na jižní frontové linii u vesnice Robotyn. zpráva Tvrdí to Americký institut pro studium války.

Zpráva dodává, že útok ukrajinských sil prohloubil propast v přední linii na několik týdnů a vysvětluje, že „ukrajinské síly ještě nedokončily průnik touto obrannou vrstvou“ s těžkými obrněnými jednotkami a vozidly.

Ukrajinští představitelé naznačili, že série ruských obranných pozic před ukrajinským postupem může být méně náročná než počáteční ruská obranná vrstva, kterou ukrajinské síly pronikly na sever, uvedl Institut pro studium války.

Ukrajina oznámila, že počátkem září znovu získala kontrolu nad vesnicí Robotyn.

Tento poslední úspěch přichází po týdnu pozoruhodných vojenských operací Ukrajiny.

Ve čtvrtek a video Vyšlo to ukázat ukrajinským vojákům, jak vcházejí a osvobozují vesnici Andrejevka u Bachmutu.

Ukrajinská 3. útočná brigáda, která se útoku zúčastnila, uvedla: „Zachycení a zadržení Andrejevky je náš způsob, jak dosáhnout průlomu na pravém křídle Bachmutu a klíč k úspěchu celé další ofenzívy. Reuters.

Rusko ukrajinský postup popřelo s tím, že Ukrajina se „neúspěšně snaží vyhnat ruské síly z populačních center Klyščevka a Andrejevka“. Al Jazeera.

Sobotní zpráva ISW však naznačuje, že místo bylo geograficky lokalizováno Záběry zveřejněné 15. září potvrzují, že ukrajinské síly postoupily do Bachmutské oblasti nejen kolem Adriivky, ale také sousedních vesnic Rozdolevka a Klyshchevka.

Ničivé údery Ukrajiny na souši i na moři

Video dokumentuje okamžik, kdy systém S-400 explodoval na Krymském poloostrově.
Screengrab/Hlavní zpravodajské ředitelství ukrajinského ministerstva obrany

Ve čtvrtek také útok na Krymu zničil pokročilý ruský systém protivzdušné obrany S-400 „Triumf“ v hodnotě více než 500 milionů dolarů, za použití upravených námořních řízených střel Neptun.

READ  Nenazývejte nás zrádci: Potomci Cortesových spojenců hájí svou roli při rozpadu aztécké říše | Mexiko

ISW Řekl To může naznačovat, že ruská protivzdušná obrana na Krymu trpí „systémovými taktickými selháními“ a že ruské síly „nejsou připraveny nebo nejsou schopny zachytit rakety systémem“. Jednalo se o druhý úder zaměřený na zničení systému S-400 na Krymu během několika týdnů.

Ukrajina v pátek bombardovala a poškodila ruskou raketovou loď u pobřeží Krymu. Informovaly o tom ukrajinské síly Reuters A Ukrajinská média V rámci tohoto útoku byl použit experimentální námořní dron s názvem Sea Baby.

Agentura Reuters dodala, že ruské ministerstvo obrany jakékoli poškození popřelo a uvedlo, že útok byl odražen a dron zničen.

Ukrajina také tvrdila, že její námořní bezpilotní letouny zasáhly ruské charterové korvety v Černém moři, podle listu Ukrajinska Pravda podle ISW.

Snímky BlackSky zachytily škody způsobené ukrajinským raketovým útokem na suché doky loděnice Sevastopol na Krymu okupovaném Rusy 13. září 2023.
S laskavým svolením Black Sky

Začátkem týdne velký ukrajinský úder za použití raket a námořních dronů na námořní základnu na Krymu pravděpodobně zasadil vážnou ránu operaci Putinovy ​​černomořské flotily, podle britských zpravodajských služeb.

Ukrajinské síly zahájily ve středu útok na základnu ruské Černomořské flotily v Sevastopolu a podle britského ministerstva obrany zasáhly ponorku a vyloďovací loď.

Ve své nejnovější podobě V pátek byla zveřejněna zpravodajská aktualizaceBritské ministerstvo obrany uvedlo, že obě lodě – identifikované jako výsadková loď Minsk a ponorka Kilo 636.3 Rostov na Donu – byly zasaženy při opravách v suchých docích v loděnici Sevmurzadov.

Útok také postavil životně důležité suché doky, aby udržely Černomořskou flotilu mimo provoz v dohledné budoucnosti.

„Složitý úkol odstraňování trosek ze suchých doků také vyřadí zařízení z provozu na několik měsíců,“ uvedlo britské ministerstvo obrany.

„Historické knihy ukážou, že Ukrajina proměnila moderní válčení. Každým dnem postupují vpřed. Každý úspěch je o krok blíže k vítězství,“ řekl v sobotu vojenské alianci admirál NATO.

READ  Whodunnit ovládá malý italský ostrov po desítkách loupeží | Itálie

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *