Ukrajina a Česká republika musí na digitalizaci spolupracovat

Během setkání s náměstkyní ministra průmyslu a obchodu České republiky Silvanou Žirodkov představila náměstkyně ministra digitální transformace Ukrajiny pro evropskou integraci Valeria Ionan environmentální organizaci projektů.

„Bylo to konstruktivní setkání, které si vyměnilo informace o našich digitalizačních projektech a nastínilo způsoby budoucí spolupráce. Zástupci České republiky se zejména dozvěděli o ekosystému digitální státní značky a projektech: aplikace Dia, portál Thea, Diia.Business, Diia. Projekty Diia City, “řekl Ionan podle ministerstva digitálních změn.

Strany určily oblasti pro další spolupráci, zejména: spolupráci a regionální iniciativy na regionální úrovni prostřednictvím Úřadu pro inteligentní město, Dia City, podnikání a podporu exportu.

„Máme zájem o bilaterální spolupráci s Ukrajinou a zejména s ministerstvem digitální transformace Ukrajiny.

Podle zprávy Nejvyšší rada 15. července 2021 představila ukrajinský zákon, aby vytvořil zvláštní právní režim pro IT sektor „při stimulaci růstu digitální ekonomiky na Ukrajině“.

Cílem zákona je podpořit růst digitální ekonomiky na Ukrajině, vytvářet příznivé podmínky pro inovativní podnikání, přilákat investice, vytvářet digitální infrastrukturu a přilákat talentované zaměstnance.

ஒல்

READ  Český ministr zahraničí se omluvil po „rasistickém“ tweetu britského fotbalisty - Brněnský deník

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.