Ukrajina a Česká republika diskutují o příležitostech ke spolupráci při globálních změnách

Náměstek ministra hospodářství – obchodní zástupce Ukrajiny Taras Kashka se zúčastnil online obchodního fóra s názvem „Ukrajina – Česká republika: Příležitosti pro spolupráci mezi ukrajinskými a českými podniky při globálních změnách.“

Řečníky na akci 25. května byli zástupci ukrajinských a českých diplomatických misí, příslušných ministerstev, vedení obchodní a průmyslové komory obou zemí a obchodních kruhů na Ukrajině a v České republice.

„Pro Ukrajinu je důležitou otázkou integrace s Evropskou unií uzavření dohody o posuzování shody a přijímání průmyslových výrobků (ACAA), která se nazývá„ Průmyslový systém bez víz. “Důležitým aspektem je vytvoření přímé firemní kontakty a průmyslová spolupráce mezi ukrajinskými a evropskými společnostmi. Máme dlouhodobou úspěšnou spolupráci s českými společnostmi a usilujeme o prohloubení obchodních vztahů jak v průmyslovém, tak v dalších sektorech ekonomiky, “uvedl Kaczka.

Poukázal na to, že ukrajinská vláda vyvíjí veškeré úsilí na podporu myšlenek a obchodních projektů, které se rozvíjejí ve spolupráci mezi ukrajinskými a evropskými společnostmi, včetně českých společností. Prioritou Ukrajiny je navíc mezivládní spolupráce za účelem posílení průmyslové interakce a propagace ukrajinského průmyslového zboží na evropských trzích.

Účastníci také diskutovali o krátkodobé situaci, perspektivách a prioritních oblastech ukrajinsko-české ekonomické spolupráce, kromě investic, exportního potenciálu a podnikatelského prostředí v obou zemích.

Hnízdo

READ  Cemex začíná v regionu EMEA od roku 2021 významně investovat

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *