Uganda a Česká republika provádějí bilaterální konzultace v Kampale

Uganda a Česká republika provádějí bilaterální konzultace v Kampale

Delegace z České republiky vedená paní Kateřinou Sekwinsovou, generální ředitelkou pro hospodářskou a rozvojovou spolupráci mimoevropských zemí, je na 5denní konzultační návštěvě Ugandy za účelem posílení bilaterální spolupráce mezi oběma zeměmi.

Delegaci na bilaterálním konzultačním setkání přijal velvyslanec Elie Kamahungi, ředitel regionálních a mezinárodních ekonomických záležitostí Ministerstva zahraničních věcí.

Velvyslanec Elie Kamahongi a paní Sekwensová během diskuzí zdůraznili vřelé a blízké vztahy mezi Ugandou a Českou republikou. Obě strany poznamenaly, že bilaterální vztahy mají obrovský potenciál, a znovu potvrdily vzájemnou touhu posílit politickou, ekonomickou, zdravotní, obrannou, vzdělávací, vědeckou a sociální spolupráci.

Česká republika ocenila Ugandu za její důležitou roli při přispívání k míru a bezpečnosti v regionu a ocenila odhodlání Ugandy a politiku otevřených dveří pro přijímání uprchlíků. Obě strany věří, že bez obrany nemohou země prosperovat, a jsou odhodlány posilovat spolupráci v tomto sektoru.

Obě strany vyjádřily zájem o budování spolupráce v oblasti cestovního ruchu, přičemž Česká republika pozvala Ugandu k účasti na každoročním prázdninovém veletrhu plánovaném na první čtvrtletí roku 2025 v České republice.

Velvyslanec. Kamahungi doprovázeli vedoucí oddělení, úředníci z ministerstva zahraničních věcí a úředníci z ministerstev energetiky a školství. Paní Sekwensovou doprovázel pan Václav Brasil – ředitel, Subsaharská Afrika; pan Jan Spiller – vedoucí strategických projektů a obranné spolupráce; velvyslankyně Nikole Adámková – česká velvyslankyně v Ugandě; pan Štěpán Konopašek, zástupce vedoucího mise, Česká ambasáda, ​​Nairobi, generál Borejov Gorenky – přidělenec obrany; Paní Marta Anna Lidgard, vedoucí obchodu, Velvyslanectví ČR a pan Stephen Mbuga Kabuyo, honorární konzul České republiky v Ugandě.

READ  Čaputová přijíždí na Summit prezidentů V4 na Pražský hrad

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *