Udělejte si panoramatickou video prohlídku Marsu s Curiosity Rover

Sonda NASA Curiosity Mars použila Mast Camera nebo Mastcam k zachycení tohoto 360stupňového pohledu poblíž Mount Rafael Navarro 3. července 2021.

Sonda NASA Curiosity Mars použila Mast Camera nebo Mastcam k zachycení tohoto 360stupňového pohledu poblíž Mount Rafael Navarro 3. července 2021.
obrázek: Program NASA pro průzkum Marsu

Jen proto, že nemůžete vzít soubor Kyvadlová doprava na Mars Absolutně to ještě neznamená, že se stále můžete toulat po Rudé planetě. NASA vydala tento týden Video Prohlédněte si panoramatickou prohlídku povrchu planety pomocí snímků pořízených vozem Curiosity, který tento měsíc slaví devátý rok na Marsu.

Rover zachytil 360stupňový výhled 3. července poblíž „Mount Rafael Navarro“, kopce, který NASA pojmenovala podle astrobiologa, který pracoval na misi, který zemřel v lednu. Sestaveno ze 129 jednotlivých snímků seskupených dohromady, panorama bylo barevně vyvážené bílé, aby replikovalo, jak se Mars objevuje za denního světla, na které jsme tady na Zemi zvyklí, uvedla NASA v tisková zpráva. Na video prohlídku se můžete podívat níže:

Rover se pohyboval kolem kráteru Gale, 96-míle široké (154 kilometrů) pánve na Marsu, od svého prvního přistání v roce 2012. Kolem této roční doby, zimy planety, se kolem Marsu vyčistil charakteristický červený opar prachu mírně, což Curiosity poskytuje jasný výhled na dno kráteru a 16 mil (25,7 kilometrů), které během své mise urazil.

Tyto snímky také poskytují některé zajímavé pohledy na to, jak se prostředí planety vyvíjelo po miliony let. Dříve oblasti, kterou Curiosity prozkoumávala, dominovaly horniny bohaté na bahno, které se vytvářely v jezerech, ale nyní nachází kameny plné slaných minerálů zvaných sulfáty.

„Zdejší skály nám začnou říkat, jak se tato kdysi mokrá planeta dnes změnila na suchý Mars a jak dlouho přetrvává obyvatelné prostředí i poté, co k tomu dojde,“ řekla Abigail Freemanová, zástupkyně vědce projektu Curiosity v Jet Propulsion Laboratory NASA.

V tomto starověkém marťanském prostředí se vědci domnívají, že na této planetě mohl existovat život, a proto zvědavost a další Marsův rover NASA, odhodláníTato oblast je česaná pro stopy. Během příštího roku NASA uvedla, že Curiosity překoná Mount Rafael Navarro a další horu vyšší než čtyřpatrová budova. Poté vstoupí do úzkého údolí a navštíví svah pokrytý pískovcovou přezdívkou „“Greenheughův štítkteré byly dříve shrnuty v roce 2020.

READ  Starobylé šavlozubé stvoření, které žilo během „Velkého umírání“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *