Úchvatné fotografie Země byly zachyceny shora i z Mezinárodní vesmírné stanice

Astronauti NASA Pravidelně sdílí krásné fotografie Země pořízené z vesmíru. Nedávný soubor snímků pořízených z ještě vyšší oběžné dráhy než Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) však poskytuje ještě překvapivější pohled na planetu Zemi.

Jak jsem si všiml digitální trendyObrázky sdílené z první zcela civilní vesmírné mise na světě na palubě SpaceX Inspiration4 začátkem tohoto měsíce nejsou nic jiného než ohromující.

„Když se podíváte nahoru na oblohu, sníte o tom, že budete mezi hvězdami. Když jste s hvězdami a díváte se dolů, sníte o tom, že budete zpět na Zemi,“ řekl člen posádky Chris Sembrowski.

Tým na palubě kosmické lodi Crew Dragon již sdílel spoustu snímků z doby na oběžné dráze, nicméně tato nová sada snímků je vůbec první vydanou, která byla zachycena pomocí profesionálního kamerového systému, což umožňuje zcela novou úroveň detailů a viditelnost. Snímky byly zachyceny novou skleněnou kupolí kosmické lodi, zatímco kosmická loď Inspiration4 obíhala Zemi ve výšce 357 mil (575 kilometrů), což ji dělilo asi 100 mil od naší planety od Mezinárodní vesmírné stanice.

Skleněná kopule poskytla posádce panoramatický výhled na planetu a umožnila pořídit několik úžasných fotografií během doby na oběžné dráze. SpaceX dokonce zveřejnil fotografii Sembroskiho, jak střílí několik fotek přes kopuli.

SpaceX

Podle Jareda Isaacmana, vůdce expedice, má tým téměř 700 fotografií pořízených s posádkou Nikon Systém DSLR, který bude sdílen v následujících týdnech v Účet Inspiration4 Twitter A flickr.

READ  Shenandoah Night Sky Festival oslavuje vrchol meteorického roje Perseid

Kdo má zájem dozvědět se více o tom, jaké to je fotografovat z vesmíru, určitě čtěte dál Předchozí příběh s Chrisem Hadfieldem Který obsahuje vnitřní pohled na misi.


Kredity obrázku: Fotografie posádky Inspiration4 prostřednictvím Creative Commons.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *