U Ukrajiny byla sestřelena čtyři ruská vojenská letadla, uvedl ruský deník

U Ukrajiny byla sestřelena čtyři ruská vojenská letadla, uvedl ruský deník

MOSKVA (Reuters) – Dvě ruské stíhačky a dva vojenské vrtulníky byly v sobotu sestřeleny poblíž ukrajinských hranic, uvedla agentura Kommersant, což by znamenalo dramatický převrat pro Kyjev, pokud by se to potvrdilo.

Kommersant na svém webu uvedl, že stíhací bombardér Su-34, stíhačka Su-35 a dva vrtulníky Mi-8 vytvořily náletovou skupinu a byly „téměř současně sestřeleny“ v záloze v sousední severovýchodní Brjanské oblasti. Ukrajina.

„Podle předběžných údajů… stíhačky měly zahájit raketový a pumový útok na cíle v Černihovské oblasti na Ukrajině a vrtulníky je měly podporovat – mimo jiné vyzvednout posádky ‚Su‘, pokud byli sestřeleni.“

Ruská státní tisková agentura TASS uvedla, že v této oblasti havarovalo ruské válečné letadlo Su-34, ale příčinu neupřesnila.

Tass také citoval zástupce záchranných služeb, který uvedl, že požár motoru vrtulníku způsobil jeho havárii u Klintsy, což je asi 40 kilometrů (25 mil) od hranic.

Nezmínil se o Su-35 ani o druhém vrtulníku.

Video zveřejněné na ruském proválečném kanálu Telegram Voyenniy Osvedomitel ukazovalo, že vrtulník vysoko na obloze prožívá explozi, je vymrštěn z kurzu a poté padá v plamenech k zemi.

Komentáře doprovázející video, které nemohla agentura Reuters okamžitě ověřit, uvedly, že ukazují, že Mi-8 je sestřelen raketou. Další snímky zveřejněné kanálem ukázaly trosky na zemědělském poli.

Kommersant neposkytl žádné důkazy pro svou zprávu o sestřelení čtyř letadel, ale stejné tvrzení učinilo také několik neochvějně proválečných vojenských bloggerů.

Později v sobotu guvernér Brjanské oblasti Aleksandr Bogomaz řekl, že ukrajinský dron zasáhl továrnu na výrobu potravin ve Starodubu poblíž ukrajinských hranic a poškodil střechu. Bogomez v Telegramu uvedl, že nedošlo k žádnému zranění.

K incidentu došlo dva dny poté, co Bogumaz oznámil útok dronu na skladiště ropy v oblasti.

Moskevské ministerstvo obrany okamžitě neodpovědělo na žádost o komentář ke zprávě Kommersant.

READ  Tisíce lidí se účastní pravicového shromáždění proti španělské vládě

Zdálo se, že „s největší pravděpodobností byl nepřítel přepaden protivzdušnou obranou, která se předtím přesunula do pohraniční oblasti dostatečně blízko, aby zasáhla naši skupinu,“ řekl Foini-Osvidomitel.

Uvedla, že sestřelené vrtulníky vypadaly jako letadlo pro elektronický boj Mi-8MTPR-1.

Noviny Kommersant uvedly, že všichni čtyři členové posádky byli zabiti.

Žádná oficiální odpověď z Ukrajiny, která obvykle odmítá komentovat zprávy o útocích uvnitř Ruska, nepřišla.

Ve svém tweetu však Mychajlo Podoljak, hlavní poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, incident označil za „spravedlnost… a okamžitou důstojnost“.

Začátkem tohoto měsíce vykolejily exploze nákladní vlaky ve dvou po sobě jdoucích dnech v Brjanské oblasti.

Reportáž Vladimíra Soldatkina. Střih Kevin Levy

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *