U muže byly současně diagnostikovány opičí neštovice, COVID-19 a HIV

Ital je považován za prvního člověka, který se nakazil opičími neštovicemi, COVID-19 a HIV současně.

Odborníci tvrdí, že je velmi vzácné dostat COVID a opičí neštovice současně a není znám žádný zdokumentovaný případ osoby nakažené všemi třemi infekcemi současně.

Podle studie zveřejněné v The Guardian se 36letý Ital nedávno vrátil z pětidenní cesty do Španělska v červnu 2022. Infekční deník.

Více než týden po návratu se u něj objevily příznaky včetně horečky, bolesti v krku a hlavy. Začal si také všímat neobvyklé vyrážky na paži a těle.

Po převozu do italské nemocnice mu byla diagnostikována COVID-19 a opičí neštovice. Další testy také odhalily přítomnost HIV. Není jasné, kdy přesně se nakazil každým z virů, ale předpokládá se, že to bylo v relativně nedávné době u všech tří virů.

Autoři studie říkají, že muž byl také léčen na syfilis v roce 2019. Byl očkován proti COVID-19 a předtím se virem nakazil v lednu 2022.

Byl vyléčen z opičích neštovic a COVID a bude muset celoživotně brát ART kvůli HIV.

Autoři studie tvrdí, že případ poskytuje lékařům a zdravotníkům ponaučení, že by měli u symptomatického pacienta testovat více než jeden virus. Autoři uvedli, že zatím není dostatek důkazů, aby bylo možné říci, zda infekce všemi třemi viry najednou zhoršuje stav pacienta.

Copyright © 2022 KABC Television, LLC. Všechna práva vyhrazena.

READ  Drastický pokles případů virů v Indii zanechává odborníky v rozpacích

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.