U milionů domácností ve Spojeném království se účty za energii zvyšují o 54 %.

Maximální množství pro britské spotřebitele účtované za energii Podle energetické organizace Ofgem se v dubnu zvýší o 54 %. To znamená, že 22 milionů domácností, na které se strop vztahuje, zaplatí ročně stovky liber navíc za vytápění a osvětlení svých domovů.
Rodiny ve Spojeném království jsou již nyní pod obrovským tlakem Rostoucí ceny úrokové sazby a kampaňové skupiny varují, že miliony lidí mají problémy s vytápěním svých domovů. Na duben je také naplánováno zvýšení daně ze mzdy, což v zemi prohloubí krizi životních nákladů.

Cenový strop omezuje částku, kterou mohou dodavatelé účtovat za jednotku zemního plynu nebo elektřiny. Toto zvýšení znamená, že průměrnému spotřebiteli, který platí standardní tarif prostřednictvím inkasa, se podle Ofgem účty za energii zvýší o 693 liber (939 USD) na 1 971 liber (2 670 USD) ročně.

Nárůst odráží prudký nárůst velkoobchodních cen zemního plynu v Evropě. Simon Francis, koordinátor Koalice za ukončení palivové chudoby, uvedl v prohlášení, že „katastrofální“ nárůst by přinutil dalších 1,1 milionu rodin k chudobě na palivo.

Vláda Spojeného království ve čtvrtek uvedla, že se pokusí dopad zvýšení cen vykompenzovat jeho rozložením v průběhu let. Většina domácností dostane od října slevu na účtech za energie, které budou muset platit ve splátkách po dobu pěti let.

Ministr financí Rishi Sunak také oznámil snížení místních daní o 150 liber (204 dolarů) pro asi 20 milionů domácností.

„Vím, že tématem číslo jedna v myslích lidí jsou rostoucí životní náklady,“ řekl Sunak parlamentu. Dodal však, že „není udržitelné udržovat cenu energie uměle nízko.“

Inflace ve Spojeném království v prosinci vzrostla na 5,4 %, což je nejvyšší míra od roku 1992, podle oficiálních statistik zveřejněných minulý měsíc. Nejvíce vzrostly ceny dopravy, potravin a nápojů, nábytku, bydlení a zboží pro domácnost.

READ  Saúdská Arábie je na prvním místě v dodávkách ropy do Číny v říjnu – celní údaje

Ceny nyní rostou mnohem rychleji než placení, a tak je pro rodiny obtížné vyjít s penězi. Mzdy rostly v prosinci meziročním tempem pouhých 3,8 %.

Guvernér Bank of England Andrew Bailey přijíždí na tiskovou konferenci.

Bank of England přijala opatření k omezení sazeb v prosinci a stala se první velkou centrální bankou, která zvýšila úrokové sazby od začátku pandemie. Banka ve čtvrtek oznámila druhé zvýšení základní úrokové sazby na 0,5 %.

Vyšší úrokové sazby znamenají zvýšené náklady pro mnoho dlužníků, včetně držitelů hypoték, kteří účtují variabilní úrokovou sazbu.

Bank of England uvedla, že očekává, že inflace v následujících měsících dále poroste, než v dubnu vyvrcholí kolem 7,25 %.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *