Twitter zvažuje, že vám umožní omezit tweety na „důvěryhodné přátele“

Twitter sdílel tři rané koncepty designu pro nové funkce, které pro svou službu zvažuje. Možnost „Důvěryhodní přátelé“ umožní uživatelům omezit publikum vybraných tweetů na menší okruh blízkých přátel, zatímco „Rozhraní“ vám umožní kategorizovat vaše tweety při jejich odesílání. Nakonec služba také zvažuje, že umožní uživatelům zahrnout do svých odpovědí fráze, které by raději neviděli. Twitter říká, že tyto nápady jsou v raných fázích a žádný z nich není v současné době v aktivním vývoji.

Mnoho uživatelů Twitteru již má více účtů, aby oddělili svůj pracovní a osobní život, často mají jeden z nich soukromý, aby zabránili veřejnému sdílení osobních zpráv. Funkce jako Důvěryhodní přátelé a Facety však mohou povolit stejnou funkci z jednoho účtu.

Důvěryhodní přátelé mohou poskytnout přepínač, který vám umožní označit, že Tweet by měl být veřejný nebo pouze přátelé (podobně jako Funkce Instagramu Blízcí přátelé), zatímco Facety poskytují podrobnější kontrolu, což vám teoreticky umožňuje kategorizovat vaše tweety nejen do profesionálních a osobních kategorií, ale také na konkrétní koníčky nebo zájmy, které můžete mít. Twitter říká, že pak budete moci sledovat někoho pouze kvůli jeho tweety na konkrétní téma, místo abyste museli sledovat jeho účet jako celek.

Rozhraní vám umožňují sledovat z účtu pouze konkrétní tweety.
Foto: Twitter

Uživatelé pak mohou vybrat zamýšlené příjemce pro každý tweet.
Foto: Twitter

Navrhovaná finální funkce vám umožní vybrat konkrétní fráze, které byste raději neviděli v odpovědích na vaše tweety. Následovníci pak uvidí zvýraznění těchto frází spolu s varováním, že tento jazyk nebudou používat. Na jednom ukázkovém snímku obrazovky na Twitteru bylo slovo „kretén“ zvýrazněno spolu s varováním. Ačkoli Twitter říká, že lidé mohou směrnici ignorovat, autoři tweetů budou mít možnost přesunout tyto urážlivé odpovědi do spodní části konverzace.

Twitter varuje, že v současné době žádnou z těchto funkcí aktivně nevytváří. Místo toho doufáme, že tweeting o tom brzy pomůže společnosti získat zpětnou vazbu o jejích plánech, zatímco jsou ještě v raných fázích. Minulý měsíc twitterový designér ochrany soukromí Dominic Camozzi cvrlikání Probíhá podobná pracovní funkce, která uživatelům umožňuje „odznačit“ se, když jsou v konverzaci označeni.

Příklad upozornění na zakázanou frázi.
Foto: Twitter

Přichází jen několik týdnů po založení společnosti Veřejné testování nové funkce nápovědy, jen aby lidé rychle zjistili, že při používání služby PayPal riskuje, že bude osobě, která dostává peníze, zobrazena adresa bydliště odesílatele. Ačkoli byl problém technicky způsoben spíše PayPal než Twitter, kritici tvrdili, že sociální síť měla uživatelům poskytnout více varování, když využili funkci pokladny. Diskuse o funkcích, jako je tato, dříve v procesu jejich návrhu by teoreticky mohla před vydáním vykořenit takové problémy.

Stejně tak se funkce Twitteru obvykle stávají veřejnými před jejich oficiálním oznámením díky práci výzkumníků aplikací Jako Jin Manchun Wong, kteří hledají v kódu aplikace známky toho, že funkce není uvolněna. Pokud Twitter předem ohlásí takovou funkci, než ji začne budovat, existuje menší šance, že cizí lidé budou přítomni předem.

READ  Takto vypadá nová obrazovka pro výběr postav s Danem a Elevenem ve hře Street Fighter 5: Champion Edition

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *