Twitch ve vlastnictví Amazonu říká, že při porušení zabezpečení údajů z minulého týdne byl odhalen zdrojový kód

Twitch ve vlastnictví Amazonu říká, že při porušení zabezpečení údajů z minulého týdne byl odhalen zdrojový kód

Přihlašovací obrazovka Twitch je vidět v kancelářích Twitch Interactive Inc, sociální video platformy a herní komunity ve vlastnictví Amazonu, v San Francisku v Kalifornii, USA, 6. března 2017. REUTERS/Elijah Nouvelage

15. října (Reuters) – ve vlastnictví Amazon.com (AMZN.O) Twitch v pátek uvedl, že minulý týden porušení dat na platformě pro streamování esportů obsahovalo dokumentaci ze jeho zdrojového kódu.

Twitch ve svém prohlášení uvedl, že k heslům, přihlašovacím údajům, úplným číslům kreditních karet a bankovním údajům uživatelů nebyl v porušení poskytnut přístup ani zveřejněn.

Platforma, kterou nadšenci videoher používají k interakci s uživateli při streamování obsahu, obviňovat Porušením je chyba při změně konfigurace serveru.

Změny konfigurace serveru se provádějí během údržby serveru. Nesprávná konfigurace může vystavit data uložená na serverech neoprávněnému přístupu.

Twitch uvedl, že je „přesvědčen“, že se incident týká jen malého počtu uživatelů a že kontaktuje přímo postižené. Platforma má v průměru více než 30 milionů návštěvníků denně.

The Video Games Chronicle uvádí, že při porušení uniklo asi 125 GB dat, včetně podrobností o nejlépe vydělávajících videohrách na Twitchi od roku 2019.

Další hlášení Shafi Mehty a Evy Matthewsové v Bengaluru; Upravil Aditya Sony

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

READ  4 nové sady Simíků, které houpají večery, pro dospělé i děti Simíky

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *