„Tweety“ ve vesmíru: Nové album zachycuje zvuk kolizních černých děr | prostor

Pokud se ve vakuu vesmíru srazí dvě černé díry, vydávají zvuk?

Zvukové vlny nemohou cestovat v téměř dokonalém vakuu vesmíru – nikdo neslyší váš křik, jako je logo od Alien on jde. Ale elektromagnetické a gravitační vlny Plechovka a nové album promění tyto narážky z vesmíru na hudbu.

album, Nebeská kouzlaA Zahrnuje kosmické „zvuky“ zevnitř i zvenčí naší sluneční soustavy, jako jsou vibrace komety, záření z galaktického pulsaru a sloučení dvou černých děr.

Na albu spolupracuje Kim Kunio, docentka a organizátorka muzikologie na Australian National University, britská umělkyně Diana Scarborough a Dr. Nigel Meredith z British Antarctic Survey.

Cuneo řekl, že trio si společně vybralo zvuky, které použil spolu s vokálními nástroji k sestavení každé stopy.

„Máme věci jako vitamíny a martinette, díky nimž zní sci-fi už téměř 100 let,“ řekl. „[I thought] Nebylo by skvělé, kdybychom místo toho, aby to bylo syntetické, mohli doprovázet něco, co se děje přirozeně? „

Prvních několik skladeb začíná na podlaze a zahrnuje zvuk bubliny stlačeného vzduchu Útěk z ledového jádra doby kamenné shromážděných z Antarktidy, zvuky a zvuky generované blesková aktivita.

Cesta katastrofy zahrnuje „nahlédnutí“ gravitačních vln – vlnění v časoprostoru – Vyzařováno sloučením dvou černých děr, ke kterému došlo 1,3 miliardy světelných let daleko a bylo Poprvé byl objeven v roce 2016.

„To je mnohem větší, než si dokážu představit jako člověk,“ řekl Cuneo.

„Vlastně ani nemůžeme vidět, co způsobilo zvlnění, můžeme jen cítit zvlnění. Je téměř nemožné se s tím vyrovnat a myslel jsem si, že potřebuje něco víc než já nebo jakýkoli jiný pianista, o kterém jsem věděl, že by ve skutečnosti mohl hrát.“

Cunio vytvořil virtuální piano s klávesou pro hraní notového doubleru, což způsobilo, že každá nota byla hrána dvakrát, jak skladba postupuje.

Povolit obsah Bandcampu?

Tento článek obsahuje obsah poskytovaný uživatelem bandcamp. Před nahráním čehokoli vás žádáme o svolení, protože mohou používat soubory cookie a další technologie. Chcete-li zobrazit tento obsah, Klikněte na „Povolit a pokračovat“.

Mezi další stopy patří zvuky z průzkumu vesmíru, například zvuky z NASA Voyager 1 vesmírná sonda Opuštění naší sluneční soustavy a první zvukový záznam marťanské atmosféry byl zaznamenán v roce jezerní kráter v únoru.

„Umění skutečně hraje roli ve skutečné podpoře vědy a ukazuje, co může věda udělat pro nás všechny – všechny věci, které považujeme za samozřejmost,“ řekl Cuneo. „Umění může dát tomuto úžasnému dílu psaní od vědců smysl.“

Nebeská kouzla lze streamovat a stahovat zdarma.

READ  Posádka SpaceX se po rekordní misi vrací na Zemi

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.