Tvrdá Itálie rozdrtila v předevropském šampionátu přátelské Česko 4: 0, Španělsko remizovalo 0: 0 s Portugalskem

Itálie v pátek zametla Českou republiku 4: 0 s nemilosrdným útočným projevem a celkovým výkonem, který by z nich mohl udělat nebezpečný tým, když příští týden zahájí Euro 2020.

Útočník Lazia Ciro Immobile dal hostitele dopředu ve 23. minutě hry, když trefil míč do sítě poté, co se mírně odchýlil od českého obránce.

„Je ještě příliš brzy na to, abychom řekli, kam můžeme jít, ale víme, čeho jsme schopni,“ řekl záložník Neapole Lorenzo Insigne, který skóroval a asistoval při oslavě svých 30. narozenin.

„Trenér vytvořil skvělou skupinu, dal nám podmínky, abychom se mohli co nejlépe vyjádřit.“

Na Euro 2020 se Itálie po pětiletém odstupu vrátí na hlavní turnaj. Po dosažení čtvrtfinále Euro 2016 se jim nepodařilo kvalifikovat na mistrovství světa 2018 v Rusku.

Itálie se v úvodním zápase turnaje na olympijském stadionu v Římě 11. června setká s Tureckem, poté bude v italském hlavním městě hostit Švýcarsko a Wales, aby dokončila první zápasy ve skupině.

Španělsko a Portugalsko ve stavu patové situace

V pátek hrály Španělsko a Portugalsko zábavnou remízu 0: 0, když se oba týmy připravovaly na letošní evropský šampionát.

V prvním mezinárodním zápase ve Španělsku od vzniku pandemie COVID-19 se dav 15 000 diváků domníval, že Španělsko zaostalo, když hlavička Jose Fonte v 23. minutě překonala Unaia Simona. Nicméně, on byl diskvalifikován za spáchání faulu na Pau Torres.

Poté nervózní Simon uviděl prohlášení Cristiana Ronalda. Míč se ale odrazil přímo k zátce Athletic Bilbao.

Po počátečním boji byli hostitelé po začátku druhé poloviny mnohem lepší, když Alvaro Morata a Pablo Sarabia oba chyběli šance.

Portugalsko bylo zavázáno brankáři Rui Patriciovi, který zabránil Ferranovi Torresovi přiblížit se dvě minuty před koncem zápasu, než Morata v době zranění narazil do břevna a marně tlačil stranu Luise Enriqueho k pozdnímu vítězství.

READ  Spojené státy porazily ve světě hokeje Švédsko v prodloužení a Kanada prohrála | Sportovní

„Chtěli jsme vyhrát, ale nebylo to tak,“ řekl obránce Jose Luis Gaya španělské televizi. „Udělali jsme velmi dobré věci a vezmeme si to zpět s sebou.“

„Existuje prostor pro zlepšení, ale všechny strany mají před turnajem co zlepšovat.

„Možná se musíme zlepšit na standardech, a to je místo, kde je Portugalsko silné, ale pravdou je, že máme největší šance vyhrát zápas.“

Španělsko bude v úterý před posledním přípravným zápasem před Litvou čelit Litvě v úterý.

Ve středu hostí Portugalsko Portugalsko, než začne obhájit evropský titul.