Turín předává klíče od Eurovize Liverpoolu ve velkolepém ceremoniálu

Turín předává klíče od Eurovize Liverpoolu ve velkolepém ceremoniálu

Oficiální klíče k Eurovision Song Contest byly předány z bývalého hostitelského města Turína do Liverpoolu na velkolepém ceremoniálu oslavující Ukrajinu.

Starosta Turína Stefano Lo Russo a starostka Liverpoolu Gwen Andersonová zpečetili předání, známé jako Insignie, podáním ruky během akce v St George’s Hall v Liverpoolu v úterý večer.

Mezinárodní muzikál se bude konat v květnu v Liverpool Areně s kapacitou 11 000 lidí a vyvrcholí velkým finále 13. května poté, co bylo město vybráno jako hostitel soutěže jménem vítězné Ukrajiny z roku 2022 kvůli ruské invazi.

Během ceremonie, kterou vysílala BBC 2, řekl pan Le Russo paní Andersonové: „Malá rada – užijte si akci, zapojte všechny, zapojte celé město, buďte hrdí na tuto skvělou mezinárodní scénu pro vás, pro Ukrajinu. a pro mír.“

Poděkovala mu za jeho milá slova a dodala: „Pro mě to začalo v neděli, kdy jsme se setkali a mluvili jste o tom, jaký úžasný dopad měla Eurovize na vaše město.

„Jsem opravdu hrdý, že mohu pořádat Eurovizi pro Liverpool, ale jsem obzvláště hrdý na to, že tak mohu učinit jménem Ukrajiny.“

Rylan Clark a AJ Odudu moderovali prezentaci a také odhalili, které země budou soutěžit v semifinále Song Contest.

Letos se Eurovize zúčastní celkem 37 zemí, přičemž Ukrajina se v roce 2022 automaticky kvalifikuje jako vítězové, stejně jako takzvaná „velká pětka“ Spojené království, Francie, Německo, Itálie a Španělsko – z nichž každá dostane vstupenku zdarma. kvůli jejich finančnímu příspěvku na akci.

Bylo oznámeno, že mezi 15 národy, které se utkají v prvním semifinále 9. května, patří Irsko, Srbsko, Lotyšsko, Norsko, Portugalsko, Chorvatsko, Malta, Švédsko, Moldavsko, Švýcarsko, Izrael, Nizozemsko, Finsko a Ázerbájdžán. Česká republika.

READ  Juraj Lehotský • Ředitel Plastic Symphony

Mezitím se v semifinále 11. května střetnou Arménie, Kypr, Rumunsko, Dánsko, Belgie, Island, Řecko, Estonsko, Albánie, Austrálie, Rakousko, Litva, San Marino, Slovinsko, Gruzie a Polsko.

Ukrajinští uprchlíci, kteří se usadili v Liverpoolu, dobrovolník z ukrajinské komunity a mladí lidé z místní školy také pomohli dražitelům odhalit, pro které semifinalisty by Velká pětka a Ukrajina hlasovaly.

Jedna z dobrovolnic, ukrajinská uprchlice Anastasia, řekla, že loňské vítězství její země v soutěži bylo „nezapomenutelné“ a dodala: „Jsem opravdu šťastná za Ukrajinu a děkuji všem lidem, kteří nás ve Velké Británii podporují“.

Liverpoolská koncertní síň byla také ozdobena nově odhalenou značkou a logem Eurovize 2023.

Dříve v úterý bylo odhaleno, že logo bude „United by Music“, zatímco kresba zobrazuje srdce bijící společně v barvách ukrajinské a britské vlajky.

Zvláštní předávací ceremoniál zahájili uvítací slova k publiku pan Le Russo, paní Anderson a ministryně kultury Michelle Donnellan.

Paní Donnellanová před ceremoniálem řekla, že Eurovize byla pro Liverpool „obrovským převratem“ a že je „snadné pochopit“, proč bylo město vybráno jako hostitel.

Royal Liver Building v Liverpoolu (Peter Byrne / Pennsylvania)

„Musíme si pamatovat, kolik tyto události generují. Když se podíváme například na Stockholm, vygenerovali jsme ve městě 27 až 28 milionů liber, takže to bude skutečný impuls pro místní ekonomiku pro cestovní ruch atd.“

Starosta Kyjeva Vitali Kličko ve videoposelství řekl: „Doufám, že na Eurovizi v Liverpoolu, legendárním městě hudby, budeme vzpomínat jako na velkou hudební a kulturní událost. Budeme to sledovat a podporovat.“

Dodal: „Věřím, že příští konference Eurovize se bude konat na Ukrajině.“

Význam hostování Liverpoolu jménem válkou zničené země vyjádřily i známé ukrajinské tváře ve videosestřihu.

READ  Souhrn Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2022 | Festivaly a ceny

Mezi nimi byl komentátor Eurovize Timur Miroshnichenko, který řekl: „Eurovize je láska, hudba a rozmanitost.“

Mezitím hudebnice Julia Snina dodala, že spojení kultur Liverpoolu a Ukrajiny „by bylo něco neuvěřitelného“.

V řadě dalších videomontáží hovořil Scott Mills z BBC Radio o důležitosti Eurovize pro svět hudby a Liverpudlians o svém nadšení z přivítání Song Contest ve svém městě.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *