Turecko ratifikuje Pařížskou dohodu o klimatu, poslední zemi G-20, která tak učinila

Turecký ministr životního prostředí a urbanizace Murat Kurum ve středu uvedl, že poslanci hlasovali jednomyslně Ve prospěch ratifikace dohody, jen několik týdnů předtím, než se světoví lídři setkají ve skotském městě Glasgow na zásadních rozhovorech o klimatu.

Corum na Twitteru uvedl, že doufá, že toto rozhodnutí pomůže zemi dosáhnout čisté nuly do roku 2053. Čistá nula je tam, kde množství vypouštěných skleníkových plynů není větší než množství odstraněné z atmosféry.

Pařížská dohoda, Přijato téměř 200 zeměmi, zavazuje účastníky k udržení globálního oteplování pod 2 ° C nad předindustriální úrovní a pokud možno pod 1,5 ° C. Každá země je zodpovědná za vypracování vlastního plánu k dosažení těchto cílů.
Turecko bylo jednou ze spravedlivých zemí Hrstka signatářů které dosud neratifikovaly Úmluvu. Trvá to už roky, protože vláda je proti označení Turecka za průmyslovou zemi, což znamená, že země je povinna dělat více o klimatu jako o rozvojových zemích.

Také ve středu, uvedla agentura Reuters, zákonodárci přijali prohlášení, v němž uvedli, že dohodu podporují jako rozvojovou zemi, a provedou ji pouze v případě, že „neporuší její právo na hospodářský a sociální rozvoj“.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan minulý měsíc na Valném shromáždění OSN v New Yorku oznámil, že dohodu předloží parlamentu a vyzval k větší odpovědnosti. Jedna z nejpokročilejších zemí na světě, což jsou historicky největší přispěvatelé ke globálním emisím uhlíku.

„Kdokoli způsobil největší škody na přírodě, naší atmosféře, našich vodách, naší zemi a naší zemi a kdokoli ve velkém využíval přírodní zdroje, musí k boji proti změně klimatu přispět nejvíce,“ řekl.

„Na rozdíl od minulosti si tentokrát nikdo nemůže dovolit ten luxus říkat:„ Jsem silný, takže účet nezaplatím. “

Místní klimatické akční skupiny a obchodní komory podporovaly ratifikaci Turecka před 26. klimatickým summitem COP ve skotském Glasgowě na začátku listopadu.

READ  Záchranné psy zabité místní vládou v Austrálii kvůli obavám z koronaviru

Esel Sarios CNN hlásí v Istanbulu a Caitlin Ho a píše z New Yorku.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.