Trump v nedávných ukrajinských komentářích nazývá USA „hloupou zemí“ a chválí Putina jako „chytrého“.

Donald Trump zopakoval svou chválu Vladimira Putina jako „chytrého“ a amerických vůdců jako „hloupých“, zatímco Rusko pokračovalo ve své rozsáhlé invazi na Ukrajinu tváří v tvář zuřivému odporu.

Zatímco se světoví vůdci sjednotili, aby odsoudili ruského prezidenta a uvalili rozsáhlé sankce na jeho vládu a jeho oligarchické spojence, Trump zdvojnásobil svá dřívější prohlášení o Putinovi.

Nejnovější CPAC – živé aktualizace

Včera se mě novináři ptali, jestli si myslím, že prezident Putin je chytrý. Samozřejmě jsem řekl, že je chytrý. „

„Problém není v tom, že Putin je chytrý – což je samozřejmě chytré – je to v tom, že naši vůdci jsou hloupí,“ řekl s tím, že země NATO „nejsou moc chytré, vypadají jako opak chytrých.“

Trump dále obvinil Bidenovu administrativu z ruského rozhodnutí napadnout svého souseda, což je útok odůvodněný Putinovými falešnými tvrzeními, že Ukrajinu řídí „drogově závislí, neonacističtí“ vůdci.

„Pod naším vedením byl svět pokojným místem, protože Amerika byla silná a vnímání naší země bylo jako nikdy předtím: silná, mazaná a chytrá. Teď jsme hloupá země,“ řekl Trump.

Trump označil ruskou invazi na Ukrajinu za „zvěrstva“ v rozsáhlém projevu, který se dotkl rozvíjející se krize mezi nepravdivými tvrzeními o volbách v roce 2020 a stížnostmi na jeho zacházení ze strany médií.

„Ruský útok na Ukrajinu je strašlivý, pobuřující a zvěrstvo, které nemělo být nikdy dovoleno. Modlíme se za hrdý lid Ukrajiny, Bůh jim žehnej.“

Když máte slabého prezidenta, kterého ostatní země nerespektují, máte velmi chaotický svět. Svět nebyl tak chaotický od druhé světové války.

Dodal, že Putin „hraje na Bidena jako na buben a není hezké se na to dívat“. Spekuloval, že ruský prezident se rozhodl zaútočit na Ukrajinu „až poté, co byl svědkem ubohého stažení z Afghánistánu“.

READ  Části Austrálie vyhlašují přírodní katastrofu během povodní „jednou za 100 let“

(AFP)

Komentáře pana Trumpa přicházejí v patách po změně tónu mnoha republikánů ohledně pana Putina v důsledku bezprecedentní vojenské akce, která přinesla válku do Evropy.

Od začátku invaze uprchlo do Polska, Moldavska a dalších sousedních zemí více než 150 000 Ukrajinců a tento počet by podle OSN mohl v případě eskalace bojů dosáhnout až 4 milionů.

V sobotu Bidenova administrativa přislíbila dodatečných 350 milionů dolarů na vojenskou pomoc Ukrajině, protože evropské země oznámily plány poslat další zbraně.

Ukrajinské hlavní město Kyjev zažilo přerušované boje a raketové útoky, když ruské síly zaútočily na město v pátek večer. Prezident Volodymyr Zelenskij ve videoposelství slíbil, že odolá ruskému útoku a odmítl americkou nabídku uprchnout ze země.

„Budeme bojovat tak dlouho, jak to bude potřeba, abychom osvobodili naši zemi,“ řekl.

Trump Zelenského ve svém projevu pochválil a označil ho za „statečného muže“.

„Miluji ho, protože během toho směšného období izolace.“ […] „Neudělal nic špatného,“ řekl ukrajinský prezident s odkazem na telefonát mezi oběma vůdci, který vedl k odvolání pana Trumpa.

Bývalý prezident také načrtl paralely mezi ruskou invazí na Ukrajinu a imigranty, kteří se snažili překročit mexicko-americkou hranici.

Řekl: „Nemůžete bránit západní civilizaci, pokud nejste schopni bránit svou vlastní.“

„Myslím, že Američané si zaslouží prezidenta, který také zastaví invazi do naší země.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *