Trump Hotel přináší velké peníze od zahraničních vlád: Dokumenty – Rolling Stone

Pořád můžeš Podívejte se na vybledlý obrys Trumpova jména na fasádě staré pošty ve Washingtonu, D.C., která byla od roku předchozích prezidentských voleb do května domovem Trump International Hotel. Seděl hned na ulici od Bílého domu a podle účetnictví tam byl Získané dokumenty podle Domovní dozor Výbor, zahraniční hodnostáři a vlády zaplatili více než 10 000 dolarů za noc za pobyt, když byl Trump v úřadu.

Záznamy ukazují, že v prvních dvou letech Trumpova prezidentování šest zahraničních vlád utratilo za hotel vlastněný Trump Organization celkem více než 700 000 dolarů. To zahrnuje 280 000 $ z Kataru, 250 000 $ z Malajsie, 90 000 $ ze Saúdské Arábie a 74 000 $ ze Spojených arabských emirátů. Poutavé karty se často shodují s významnými diplomatickými a zahraničněpolitickými událostmi.

Dozorčí výbor Sněmovny reprezentantů vyšetřoval finanční obchody Trump Organization během Trumpova funkčního období a případné střety zájmů, které mohly nastat. Předsedkyně výboru Caroline Maloneyová (DN.Y.) Knihy v a Prohlášení bylo vydáno Pondělí.

Nejplodnější utrácení bylo na 1100 Pennsylvania Avenue (alespoň podle těchto dokumentů). Malajský premiér Najib Razak, jehož delegace utratila během osmidenní návštěvy D.C., která zahrnovala zaplacení prezidentského apartmá za 10 000 dolarů za noc, neuvěřitelných 259 724 dolarů. V době své návštěvy byl Razak zapojen do vyšetřování zpronevěry ministerstva spravedlnosti. Obvinění byla nakonec vznesena proti členům Razakova kruhu, ale ne vůči Razakovi samotnému.

Tím utrácení véčkem nekončí. Během katarské diplomatické krize v letech 2017–2018, která vedla k tomu, že Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty uvalily na národ blokádu, všechny tři strany prováděly finanční transakce s hotelem a současně naléhaly na Trumpovu administrativu o podporu. Saúdské ministerstvo obrany utratilo 85 961 dolarů během kritického týdne v březnu 2018, ve kterém podle Maloneyho „představitelé Saúdské Arábie a Emirátů tlačili na prezidenta Trumpa, aby odstranil [Secretary of State Rex Tillerson] Za jeho roli při zásahu k zastavení saúdské invaze do Kataru minulé léto.“ Tillerson byl Trump ho vyhodil 13. března.

READ  Americký Senát kárá Rusko za souhlas s připojením Finska a Švédska do NATO: NPR

poznamenal Maloney e-mailem Národnímu archivu požadující dodatečné dokumenty, které „mezi lednem a začátkem března 2018 si rodina Sheikh Al-Thani, vládnoucí rodina státu Katar, rezervovala prodloužený pobyt v Trump Hotelvýdaje přes 300 000 dolarů Před summitem mezi Trumpem a Emirem Tamim bin Hamadem.

Podobným příkladem náhodných výdajů byly turecké lobbistické a advokátní skupiny, které dohromady utratily v hotelu celkem 86 000 dolarů, zatímco ministerstvo spravedlnosti vyšetřovalo tureckou státní banku Halkbank. Náhodou, tehdejší generální prokurátor Bill Barr Vystupňoval a vyjednat narovnání bez obvinění.

společný

Vyšetřování sněmovního výboru pro dohled je jedním z několika finančních vyšetřování, které se bývalý prezident a Trump Organization snažili překonat. Výbor House Ways and Means Committee dosáhl v srpnu za své úsilí významného právního vítězství Získejte Trumpova daňová přiznání. Newyorská generální prokurátorka Letitia Jamesová soudní spor proti Trumpovi a třem jeho dospělým dětem za údajné finanční podvody spáchané pod záštitou Trump Organization.

Trump Organization dokončila prodej hotelu společnosti CGI Merchant Group v květnu 2022. Přestože Trumpovo jméno může být vyleptané z fasády, zůstává nesmiřitelným pomníkem excesů jeho prezidentství.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.