Trudeau váží předčasné volby Kanady

OTTAWA – Předseda vlády Justin Trudeau zvažuje rozpuštění parlamentu, možná hned v neděli Kanada Na cestě k pořádání voleb na konci září. Takový krok byl široce očekáván a naznačoval jeho důvěru, že ho voliči vrátí k moci po třech po sobě jdoucích kampaních.

Pokud budou vypsány, volby se uskuteční necelé dva roky po předchozím hlasování a v době, kdy v mnoha částech země přibývá případů koronavirů, což přimělo zdravotníky vyhlásit čtvrtou vlnu. Pan Trudeau mohl na vypsání voleb počkat do roku 2024.

Úředníkům vlády pana Trudeaua a jeho liberální strany bylo řečeno, aby se připravili na premiéra, aby v neděli usiloval o rozpuštění od Generální guvernérka Marie SimonováZastupování královny Alžběty jako hlavy státu. Rozumí tomu tak, že hlasování proběhne 20. září, po zákonném minimálním období kampaně.

Konečné rozhodnutí o načasování je na panu Trudeauovi a v pátek nebylo jasné, zda bylo učiněno. Kancelář pana Trudeaua se odmítla vyjádřit.

Pan Trudeau, prominentní členové jeho kabinetu a vůdci hlavních opozičních stran se již několik týdnů objevují na kampaních ve stylu kampaně po celé zemi. Během posledních několika měsíců několik politiků oznámilo svůj odchod do důchodu, což je také známkou toho, že se blíží doba hlasování.

Zdá se, že pan Trudeau sází na to, že vládní akce, které byly obecně vítány, zejména pokud jde o finanční podporu Kanaďanů, kanadských společností a nákup vakcín, přivedou jeho vládu zpět do funkce s většinou v poslanecké sněmovně. Jeho liberální strana získala ve volbách v roce 2019 nejvíce křesel, 157, ale nepodařilo se jí dosáhnout většiny ve Sněmovně reprezentantů s 338 křesly, což ponechávalo legislativu na podpoře opozičních stran.

Průzkumy veřejného mínění ukazují s liberály Dostatečná podpora pro návrat k moci Ale ne nutně s většinou. Pan Trudeau možná doufá, že to jeho schopnosti v kampani a slavná image mohou ještě změnit.

READ  John Kerry čelí výzvám k rezignaci kvůli obvinění z úniku izraelských zpravodajských služeb do Íránu

Erin O’Toole, vůdce konzervativní strany, největší opoziční skupiny, se během prvního roku ve funkci snažil získat pozornost a získat podporu.

Čekání na volbu může pro pana Trudeaua také přinést rizika, řekla Laurie Turnbullová, profesorka politologie na Dalhousie University v Halifaxu v Novém Skotsku.

„Kanada skvěle zvládá šíření.“ COVID-19Ona řekla. „Neviděli jsme vývoj krizové situace, která se vyvinula jinde, například ve Spojených státech.“

„Trudeau chce v těchto volbách zajít na rekord liberálů,“ řekla. „Pokud ale necháte plynout příliš mnoho času, voliči zapomenou, co jste pro ně udělali.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.