Tropická bouře Beryl tento víkend zasáhne Texas

Tropická bouře Beryl tento víkend zasáhne Texas

NAHOŘE: NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY Tropická bouře Beryl zanechala zničující cestu napříč Karibikem, ale nové stopy ukazují, že bouře se brzy blíží k Texasu. Nebezpečná bouře byla v úterý odpoledne snížena z hurikánu 5. kategorie na hurikán 4. a ve středu odpoledne zasáhla Jamajku. Jakmile bouře kategorie 2, Beryl ve čtvrtek minula Kajmanské ostrovy a v pátek se dostala na pevninu v Mexiku, než rychle slábla. Poslední oznámení Národní centrum pro hurikány ve svém oznámení v 8 hodin ráno uvedlo, že se nyní očekává, že Beryl dorazí v Texasu do pozdní neděle. Podle Národního centra pro hurikány má tropická bouře Beryl maximální trvalý vítr o rychlosti 60 mph a minimální centrální tlak 992 milibarů. Části dolního a středního texaského pobřeží by mohly zažít ničivé větry o síle hurikánu a dokonce život ohrožující vlnu bouří. Nejnovější modely ukázaly, že bouře Beryl by mohla zesílit na hurikán 1. kategorie v neděli pozdě, než se dostane do Texasu. >> Kliknutím sem sledujte hlášený počet obětí tropické bouře Beryl Nejméně 11 lidí bylo zabito v Karibiku poté, co se bouře Beryl dostala na cestu přes region. Úředníci uvedli, že tři lidé byli zabiti v Grenadě a Carriacou a další ve Svatém Vincentu a Grenadinách. Další dvě úmrtí byla hlášena na severu Venezuely, kde se pohřešuje pět lidí, uvedli úředníci. Asi 25 000 lidí v této oblasti bylo také zasaženo silnými dešti z Berylu. Ministr životního prostředí Keren James řekl agentuře AP, že k jednomu úmrtí v Grenadě došlo poté, co strom spadl na dům. Řekla, že Carriacou a Petite-Martinique utrpěly největší škody, přičemž desítky domů a podniků byly v Carriacou srovnány se zemí. Grenadský premiér Deacon Mitchell v úterý řekl, že není k dispozici elektřina, silnice jsou neprůjezdné a že potenciální vysoký počet obětí „zůstává pochmurnou realitou“. Současné hrozby V neděli v noci a v pondělí hrozí život ohrožující bouřkové záplavy ze severního vstupu národního pobřeží ostrova Padre na ostrov High Island, včetně zálivu Corpus Christi, zálivu Matagorda a zálivu Galveston. Varování před hurikánem platí také od Baffinova zálivu po Sargent. Více: Rozdíl mezi tropickou bouří, sledováním hurikánů a varovným jižním pobřežím Jamajky, kde se Kingston nachází, nesla ve středu hlavní tíhu Berylu, kdy hladina pobřežních vod v některých oblastech stoupla na 6 nebo 9 stop nad běžnou přílivovou hladinou. Dále byly Kajmanské ostrovy poškozeny poté, co Beryl ve čtvrtek prošla jižně od nich. První dopad na pevninu Národní centrum pro hurikány uvedlo, že Beryl poprvé dopadla na Návětrné ostrovy v pondělí pozdě ráno jako hurikán 4. kategorie Beryl se původně vyvinul jako Invest 95-L a později byl minulý pátek odpoledne povýšen na tropickou bouři, než zesílil v hurikán. . SOUVISEJÍCÍ: Hurikán KidCast: Co je to hurikán? A další odpovědi na otázky související s dětmi: Přežít sezónu | 2024 Hurricane Special View Související: WESH 2 2024 Hurricane Survival Guide>> K tomuto příběhu přispěla agentura Associated Press.

READ  Porušovatelé zákona v Číně nuceni pochodovat ulicemi

Nahoře: Nejnovější pokrytí

Bouře Beryl, nyní tropická bouře, zanechala zničující cestu napříč Karibikem, ale nové stopy ukazují, že bouře se brzy blíží k Texasu.

Nebezpečná bouře byla v úterý odpoledne snížena z hurikánu 5. kategorie na hurikán 4. kategorie, než ve středu odpoledne zasáhla Jamajku.

Kdysi bouře kategorie 2 se Beryl ve čtvrtek přesunula nad Kajmanské ostrovy a v pátek dosáhla Mexika, než rychle slábla.

Nejnovější poradenství

Ve varovném bulletinu vydaném v 8 hodin ráno Národní centrum pro hurikány uvedlo, že se nyní očekává, že Beryl přistane v Texasu do pozdní neděle.

Tropická bouře Beryl má podle National Hurricane Center maximální trvalý vítr o rychlosti 60 mil/h a minimální centrální tlak 992 milibarů.

Části dolního a středního texaského pobřeží mohou zažít ničivé větry o síle hurikánu a dokonce život ohrožující vlnu bouří.

Nejnovější modely naznačují, že by Beryl mohla v neděli pozdě večer zesílit na hurikán 1. kategorie, než se dostane do Texasu.

Tento obsah je importován z Twitteru. Možná budete moci najít stejný obsah v jiném formátu nebo můžete najít více informací na jejich webových stránkách.

Tento obsah je importován z Twitteru. Možná budete moci najít stejný obsah v jiném formátu nebo můžete najít více informací na jejich webových stránkách.

>> Klikněte zde pro sledování Tropické bouře Beryl

Byla hlášena úmrtí

Nejméně 11 lidí zahynulo v Karibiku poté, co regionem přešel hurikán Beryl.

Tři lidé zemřeli v Grenadě a Carriacou a další ve Svatém Vincentu a Grenadinách, uvedli úředníci. Další dva lidé zemřeli na severu Venezuely, kde se pohřešuje pět lidí, uvedli úředníci. Asi 25 000 lidí v tomto regionu bylo také zasaženo silnými dešti v důsledku hurikánu Beryl.

READ  Demokratičtí experti na zahraniční politiku se kvůli Pelosiové cestě na Tchaj-wan rozdělili: „Dobré pro ni“, „Není to dobrý nápad“

Grenadský ministr životního prostředí Keren James agentuře AP řekl, že k jednomu úmrtí došlo poté, co strom spadl na dům.

Uvedla, že největší škody utrpěla města Carriacou a Petite-Martinique, kde byly zničeny desítky domů a podniků v Carriacou.

Grenadský premiér Deacon Mitchell v úterý řekl, že chybí elektřina, silnice jsou neprůjezdné a že potenciální vysoký počet obětí „zůstává pochmurnou realitou“.

Aktuální hrozby

V neděli v noci a v pondělí hrozí život ohrožující záplavy kvůli ničivému přívalu bouře ze severního vstupu národního mořského pobřeží ostrova Padre na ostrov High Island, včetně zálivu Corpus Christi, zálivu Matagorda a zálivu Galveston.

Varování před hurikánem bylo vydáno také od Baffinova zálivu po Sargent.

více: Rozdíl mezi tropickou bouří a hurikánem sledovat a varovat

Tento obsah je importován z Twitteru. Možná budete moci najít stejný obsah v jiném formátu nebo můžete najít více informací na jejich webových stránkách.

Jižní pobřeží Jamajky, kde se nachází Kingston, bylo ve středu těžce zasaženo, přičemž hladina pobřežní vody v některých oblastech stoupla na 6 nebo 9 stop nad normální přílivovou hladinu. Poté Kajmanské ostrovy zaznamenaly určitou zkázu poté, co jižně od nich ve čtvrtek prošel hurikán Beryl.

První přistání

Hurikán Beryl poprvé dopadl na pevninu na Návětrných ostrovech v pondělí pozdě ráno jako bouře 4. kategorie, uvedlo Národní centrum pro hurikány.

Hurikán Beryl se původně vyvíjel jako INVEST 95-L a poté se minulý pátek odpoledne vyvinul v tropickou bouři, než se přeměnil v hurikán.

READ  Zelenskyj říká, že ruští představitelé jsou slabí

Příbuzný: Hurikán KidCast: Co je to hurikán? A další odpovědi na dětské otázky
Příbuzný: Přežít sezónu | Speciální epizoda o hurikánech roku 2024 z

Příbuzný: Průvodce přežitím hurikánu 2024 WESH 2

>> K tomuto příběhu přispěla agentura Associated Press.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *