„Triple Vacation“: Jak létat bezpečněji (Tip: Noste masku)

Bernard Cummins, lékařský ředitel pro prevenci infekcí na University of Michigan Zdravotní systém Mount Sinai a Aaron Millstone, specialista na dětské infekční choroby ve společnosti Johns Hopkins dětské centrumOba uvedli, že „nikdy není pozdě“ získat aktualizovaný booster Covid.

„Většina dat naznačuje, že úplná imunitní odpověď na dávku vakcíny může trvat 14 dní, ale některá z našich raných dat ukázala, že lidé mohou vyvolat protilátkovou odpověď během několika dní,“ řekl Dr. Millstone. „Během několika týdnů můžete být více chráněni, ale o několik dní později to může přinést určité výhody, takže získejte včasný dárek tím, že získáte posilovač.“

Dr. Cummins řekl, že protože není k dispozici mnoho údajů o tomto aspektu boosterů, je pravděpodobné, že booster dosáhne účinnosti před 14denní značkou. Řekl, že s množstvím vakcín je snadné je rychle získat. „Pokud si dnes domluvíte schůzku,“ řekl, „bude to pohodlné.“

navrhují odborníci Zamyslete se nad důvodem své cesty a případně udělejte další opatření. „Jsme ve fázi, kdy tyto nemoci nepředstavují osobní hrozbu pro většinu lidí, pokud jste zdraví. Zároveň se často scházíme na dovolené s rodinou, navštěvujeme nejzranitelnější a zejména starší členy rodiny,“ řekl. Dr. Marr.

Nukleární rodina doktorky Marrové bude trávit prázdniny se svými starými rodiči, takže ve snaze snížit pravděpodobnost šíření jakékoli nemoci učiní její rodinná jednotka zvláštní opatření, například nenavštěvovat před cestou přeplněné vnitřní prostory.

„Pravděpodobně bychom ten týden nešli do žádné restaurace, jen abychom se ujistili, že minimalizujeme naše šance na nákazu virem a jeho přenos na ně,“ řekla.

READ  Nové pokyny CDC doporučují, aby těhotné ženy dostaly vakcínu COVID-19

Chřipka a sezónní respirační viry, jako je RSV, se snadněji šíří prostřednictvím kontaminovaných předmětů a rukou, řekl Dr. Popescu, „takže hygiena rukou a čištění/dezinfekce povrchů s vysokým dotykem je důležitou strategií.“ Také dobrá připomínka, abyste se nedotýkali obličeje.

Sledujte The New York Times Travel zaměstnanost InstagramA Cvrlikání A Facebook. A Přihlaste se k odběru týdenního zpravodaje Travel Dispatch Chcete-li získat odborné tipy na cesty a inspiraci pro vaši příští dovolenou. Sníte o budoucí dovolené nebo jen cestování v křesle? Ověřte 52 míst pro měnící se svět pro rok 2022.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *