Tři zahraniční humanitární skupiny pozastavily své operace v Afghánistánu poté, co Taliban zakázal zaměstnankyniCNN

Tři zahraniční humanitární skupiny v neděli oznámily, že po Talibanu dočasně pozastavují operace v Afghánistánu Zaměstnankyně nevládních organizací byly zakázány od příchodu do práce.

„Nemůžeme účinně oslovit děti, ženy a muže, kteří jsou v zoufalé nouzi v Afghánistánu bez našeho ženského personálu,“ uvedly humanitární organizace Save the Children, Norská rada pro uprchlíky a CARE International ve společném prohlášení v neděli.

„Bez žen, které vedly naši reakci, bychom od srpna 2021 společně neoslovili miliony Afghánců v nouzi. Kromě dopadu na poskytování pomoci zachraňující životy to ovlivní tisíce pracovních míst uprostřed masivní hospodářské krize,“ v prohlášení se píše: Šéfové tří nevládních organizací.

Prohlášení dodalo: „Zatímco dosáhneme objasnění ohledně tohoto oznámení, pozastavujeme naše programování a žádáme muže i ženy, aby pokračovali v naší pomoci při záchraně životů v Afghánistánu.“

a administrativa Talibanu Dnes, v sobotu, dostaly všechny místní i mezinárodní nevládní organizace příkaz, aby zabránily svým zaměstnankyním v příchodu do práce, uvádí se v dopise ministerstva hospodářství zaslaném všem licencovaným nevládním organizacím. Ministerstvo uvedlo, že nedodržení povede k odebrání licencí zmíněným nevládním organizacím.

V dopise ministerstvo uvedlo jako důvody svého rozhodnutí nedodržování islámského kodexu oblékání a dalších zákonů a nařízení.

„V poslední době se objevily vážné stížnosti na nedodržování islámského závoje a dalších zákonů a předpisů Islámského emirátu,“ píše se v dopise a dodává, že v důsledku toho „byly vydány pokyny k suspendování všech zaměstnankyň národních a mezinárodních nevládních organizací. .“ . “

Začátkem tohoto týdne vláda Talibanu Vysokoškolské studium pozastaveno Všem studentkám v Afghánistánu.

Na čtvrteční televizní tiskové konferenci ministr vysokého školství Talibanu uvedl, že zakázali ženám vstup na univerzity za to, že nedodržují islámské kodexy oblékání a další „islámské hodnoty“, s odkazem na studentky cestující bez opatrovníka. pohyb Vzbudil hněv mezi ženami v Afghánistánu.

A Skupina žen vyšla do ulic Ve městě Herat v sobotu protestovali proti zákazu univerzity. Video, které koluje po sociálních sítích, ukazuje, jak představitelé Talibanu používají k rozehnání demonstrantů vodní děla. Dívky byly viděny utíkat před vodními děly a na úředníky křičeli „zbabělci“.

Nová značka omezení Další krok V brutálním zásahu Talibanu proti svobodám afghánských žen poté, co v srpnu 2021 ovládla zemi islamistická skupina tvrdé linie.

Přestože Tálibán opakovaně tvrdil, že bude chránit práva dívek a žen, ve skutečnosti udělal pravý opak a připravil o těžce vydobyté svobody, za které poslední dvě desetiletí neúnavně bojovali.

Některá z nejmarkantnějších omezení se týkala vzdělávání, protože dívkám byl v březnu také znemožněn návrat na střední školy. Tento krok zdevastoval mnoho studentů a jejich rodin Popsala CNN jejich zničené sny Stát se lékaři, učiteli nebo inženýry.

Organizace spojených národů v sobotu odsoudila oznámení Talibanu o nevládní organizaci a uvedla, že se pokusí o schůzku s vedením Talibanu za účelem objasnění.

Ženy musí být zmocněny hrát zásadní roli ve všech aspektech života, včetně humanitární reakce. Prohlášení Organizace spojených národů uvádí, že zabránění ženám v práci porušuje nejzákladnější práva žen a je také jasným porušením humanitárních zásad. „Toto poslední rozhodnutí jen dále poškodí ty nejzranitelnější, zejména ženy a dívky.“

UNICEF uvedl, že jde o „křiklavou překážku v oblasti práv dívek a žen (která bude mít strašlivé důsledky pro poskytování zdravotních, výživových a vzdělávacích služeb dětem“.

Amnesty International vyzvala k „okamžitému zrušení zákazu“ a k tomu, aby Tálibán „přestal zneužívat svou moc“.

Tento krok v sobotu odsoudil i americký ministr zahraničí Antony Blinken. „Hluboce znepokojen tím, že zákaz Talibanu ženám poskytovat humanitární pomoc v Afghánistánu naruší životně důležitou a život zachraňující pomoc milionům lidí,“ napsal na Twitteru. „Ženy jsou v centru humanitárních operací po celém světě. Toto rozhodnutí by mohlo být pro afghánský lid zničující.“

Mluvčí Talibanu Zabihulláh Mudžáhid uvedl, že američtí představitelé by se „neměli vměšovat do vnitřních záležitostí Afghánistánu“.

„Tato organizace působící v Afghánistánu je povinna dodržovat zákony a předpisy naší země,“ napsal v neděli na Twitteru a dodal: „Nedovolujeme nikomu pronášet nezodpovědná slova nebo vyhrožovat rozhodnutím nebo představitelům Islámského emirátu. Afghánistánu pod záminkou humanitární pomoci.

READ  Živé aktualizace koronaviru: Studie říká, že opakovaná infekce koronavirem je vzácná, ale vakcíny jsou stále nutné k posílení imunity

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *