Tři zahraniční humanitární skupiny pozastavily své operace v Afghánistánu poté, co Taliban zakázal zaměstnankyni

Tři zahraniční humanitární skupiny pozastavily své operace v Afghánistánu poté, co Taliban zakázal zaměstnankyniCNN

Tři zahraniční humanitární skupiny v neděli oznámily, že po Talibanu dočasně pozastavují operace v Afghánistánu Zaměstnankyně nevládních organizací byly zakázány od příchodu do práce.

„Nemůžeme účinně oslovit děti, ženy a muže, kteří jsou v zoufalé nouzi v Afghánistánu bez našeho ženského personálu,“ uvedly humanitární organizace Save the Children, Norská rada pro uprchlíky a CARE International ve společném prohlášení v neděli.

„Bez žen, které vedly naši reakci, bychom od srpna 2021 společně neoslovili miliony Afghánců v nouzi. Kromě dopadu na poskytování pomoci zachraňující životy to ovlivní tisíce pracovních míst uprostřed masivní hospodářské krize,“ v prohlášení se píše: Šéfové tří nevládních organizací.

Prohlášení dodalo: „Zatímco dosáhneme objasnění ohledně tohoto oznámení, pozastavujeme naše programování a žádáme muže i ženy, aby pokračovali v naší pomoci při záchraně životů v Afghánistánu.“

a administrativa Talibanu Dnes, v sobotu, dostaly všechny místní i mezinárodní nevládní organizace příkaz, aby zabránily svým zaměstnankyním v příchodu do práce, uvádí se v dopise ministerstva hospodářství zaslaném všem licencovaným nevládním organizacím. Ministerstvo uvedlo, že nedodržení povede k odebrání licencí zmíněným nevládním organizacím.

V dopise ministerstvo uvedlo jako důvody svého rozhodnutí nedodržování islámského kodexu oblékání a dalších zákonů a nařízení.

„V poslední době se objevily vážné stížnosti na nedodržování islámského závoje a dalších zákonů a předpisů Islámského emirátu,“ píše se v dopise a dodává, že v důsledku toho „byly vydány pokyny k suspendování všech zaměstnankyň národních a mezinárodních nevládních organizací. .“ . “

Začátkem tohoto týdne vláda Talibanu Vysokoškolské studium pozastaveno Všem studentkám v Afghánistánu.

Na čtvrteční televizní tiskové konferenci ministr vysokého školství Talibanu uvedl, že zakázali ženám vstup na univerzity za to, že nedodržují islámské kodexy oblékání a další „islámské hodnoty“, s odkazem na studentky cestující bez opatrovníka. pohyb Vzbudil hněv mezi ženami v Afghánistánu.

READ  Americký Senát kárá Rusko za souhlas s připojením Finska a Švédska do NATO: NPR

A Skupina žen vyšla do ulic Ve městě Herat v sobotu protestovali proti zákazu univerzity. Video, které koluje po sociálních sítích, ukazuje, jak představitelé Talibanu používají k rozehnání demonstrantů vodní děla. Dívky byly viděny utíkat před vodními děly a na úředníky křičeli „zbabělci“.

Nová značka omezení Další krok V brutálním zásahu Talibanu proti svobodám afghánských žen poté, co v srpnu 2021 ovládla zemi islamistická skupina tvrdé linie.

Přestože Tálibán opakovaně tvrdil, že bude chránit práva dívek a žen, ve skutečnosti udělal pravý opak a připravil o těžce vydobyté svobody, za které poslední dvě desetiletí neúnavně bojovali.

Některá z nejmarkantnějších omezení se týkala vzdělávání, protože dívkám byl v březnu také znemožněn návrat na střední školy. Tento krok zdevastoval mnoho studentů a jejich rodin Popsala CNN jejich zničené sny Stát se lékaři, učiteli nebo inženýry.

Organizace spojených národů v sobotu odsoudila oznámení Talibanu o nevládní organizaci a uvedla, že se pokusí o schůzku s vedením Talibanu za účelem objasnění.

Ženy musí být zmocněny hrát zásadní roli ve všech aspektech života, včetně humanitární reakce. Prohlášení Organizace spojených národů uvádí, že zabránění ženám v práci porušuje nejzákladnější práva žen a je také jasným porušením humanitárních zásad. „Toto poslední rozhodnutí jen dále poškodí ty nejzranitelnější, zejména ženy a dívky.“

UNICEF uvedl, že jde o „křiklavou překážku v oblasti práv dívek a žen (která bude mít strašlivé důsledky pro poskytování zdravotních, výživových a vzdělávacích služeb dětem“.

Amnesty International vyzvala k „okamžitému zrušení zákazu“ a k tomu, aby Tálibán „přestal zneužívat svou moc“.

Tento krok v sobotu odsoudil i americký ministr zahraničí Antony Blinken. „Hluboce znepokojen tím, že zákaz Talibanu ženám poskytovat humanitární pomoc v Afghánistánu naruší životně důležitou a život zachraňující pomoc milionům lidí,“ napsal na Twitteru. „Ženy jsou v centru humanitárních operací po celém světě. Toto rozhodnutí by mohlo být pro afghánský lid zničující.“

READ  Ruská média: Ukrajina útočí na ruská ropovodná zařízení pomocí dronů

Mluvčí Talibanu Zabihulláh Mudžáhid uvedl, že američtí představitelé by se „neměli vměšovat do vnitřních záležitostí Afghánistánu“.

„Tato organizace působící v Afghánistánu je povinna dodržovat zákony a předpisy naší země,“ napsal v neděli na Twitteru a dodal: „Nedovolujeme nikomu pronášet nezodpovědná slova nebo vyhrožovat rozhodnutím nebo představitelům Islámského emirátu. Afghánistánu pod záminkou humanitární pomoci.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *