Tři nejpodceňovanější místa v České republice

Když se řeknou památky v České republice, tak si každý jistě představí Pražský hrad, Špilberk nebo zámek Lednice. Je zde mnoho kulturních pamětihodností chráněných UNESCO i mnoho dalších historických či přírodních krás. Někdy je ale pozoruhodné něco, co je úplně obyčejné, nebo to, do čeho by to člověk na první pohled neřekl. Tři místa, která si takovouto pozornost jistě zaslouží, jsou Otrokovice, Opava a Znojmo. Pokud si chcete odpočinout od procházek po městě, můžete tak učinit u jedné z mnoha online sázkových kanceláří v České republice. https://sazenibonusy.cz/promo-kod-fortuna/ je 100% bezpečný a mezi našinci oblíbený web. Ideální po dni stráveném prohlídkou památek.  

Otrokovice

Otrokovice je město nalézající se ve Zlínském kraji. Leží na rozhraní tří moravských regionů – Slovácka, Valašska a Hané. Jsou pozoruhodné tím, že zde dlouho a významně působil Tomáš Baťa. Proto se mu také někdy přezdívá Baťov. Je však mnohem méně známé než nedaleko ležící Zlín, i když je Baťa místní rodák. Například nechal vysušit močál, aby se na vzniklé půdě mohlo bezpečně stavět, a získal tak malým úsilím velkou parcelu, která mu později přinášela nemalé zisky. 

Nejoceňovanějším dílem Bati za dobu jeho rozvoje Otrokovic je tzv. Společenský dům, dnes velmi netradičně řešený hotel připomínající z pohledu shora vrtuli. Nesmíme nezmínit také baťovské domky, původně obydlí vystavěná pro místní dělníky a jejich rodiny. Mezi sakrální památky patří římskokatolický kostel svatého Vojtěcha.

Opava

Opava je bývalé okresní město ležící v Moravskoslezském kraji. Najdeme jej v Opavské pahorkatině a v minulosti byla centrem českého Slezska s příslušnými zemskými úřady. Najdeme zde Zemský archiv, Slezské zemské muzeum, Slezské divadlo nebo také Slezskou univerzitu. Kulturně-historickými památkami jsou katedrála Nanebevzetí Panny Marie a kostel svatého Vojtěcha. Architektoncky jsou však také významné některé z domů, které dnes slouží naprosto běžným účelům Slezská nemocnice, Spořitelna, Kasárna, Blücherův palác, dům U Bílého koníčka nebo dům U Mouřenína. Město je rodištěm básníka Bezruče.

READ  Pořadatelé Severní Makedonie a Česká republika se dostali do finále, aby si zajistili postup - Mistrovství Evropy FIBA ​​​​U20 2023, divize B

Znojmo

Znojmo se nachází v Jihomoravském kraji na břehu řeky Dyje nedaleko jižní státní hranice. Bývalo také okresním městem. Přijíždějící turisté zejména navštěvují městskou památkovou rezervací, jejíž dominantou je Rotunda svaté Kateřiny ze 12. století. Dále je možné navštívit také Loucký klášter, četné kostel a měšťanské domy. O čem se ale málo ví je, že se zde nalézá také tzv. znojemský hrad ze 13. až 17. století. 

Ačkoliv se to příliš neví je Znojmo vyhlášené město piva. To se v předhradí znojemského hradu vaří od 13. století. Místním symbolem zlatavého moku se stal sládek Hostan.

Znojmo je součástí národního parku Podyjí, což je vidět například v městském parku, který je nejen plný zajímavých květin a dřevin, ale také protkaný chodníčky a cyklostezkami vhodnými pro rekreaci v přírodě. 

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *