Tři atleti ze Saint Catherine, jeden z Jordánska vesluje za Kanadu na mistrovství světa

Tři atleti ze Saint Catherine, jeden z Jordánska vesluje za Kanadu na mistrovství světa

Zlatá olympijská medailistka Kristen Kitt je mezi čtyřmi sportovci z oblasti Niagara, kteří budou tento měsíc reprezentovat Kanadu na mistrovství světa ve veslování v roce 2022 v České republice.

34letá hráčka byla vybrána společností Rowing Canada Aviron (RCA) jako osminásobná kormidelnice, zatímco týmová kolegyně Laura Court of St. September v Račicích.

Šestadvacetiletý Dan de Groot ze St. Catharines bude veslovat v mužské čtyřhře a 26letý Morgan Rostes z Jordanu v osmičce žen.

Zatímco olympionik z rodného města Jacob Buzek je na soupisce Kitchenera, 29letý hráč, který loni v létě nastoupil do týmu pro čtyři muže na Letních hrách v Tokiu s Kanadou, trénuje před veslařským klubem St. Catharines. Na nadcházejícím mistrovství světa v České republice bude Buczek vedle Kurta součástí osmičky.

Celkem bylo vybráno devět posádek a 35 sportovců, kteří budou reprezentovat Kanadu v Račicích, kde osm žen doufá, že naváže na stříbrnou medaili, kterou získaly na Světovém poháru 3 ve švýcarském Lucernu. Osm mužů skončilo šesté ve stejném podniku, navzdory nemoci v posádce.

„Naše posádka se pod vedením našeho trenéra Maxima Kipskiho mohutně rozvinula. Jednou z našich největších předností je naše pozitivní kultura, která nás vedla přes nevyhnutelné výzvy,“ uvedl Buczek v příspěvku na webu RCA, který tým představil světům.

Výběry byly provedeny v srpnu v National Training Center na jezeře Quamichan severně od Victorie na ostrově Vancouver. Výběry posoudila a schválila nezávislá výběrová komise.

Tým měl dorazit do Mnichova v Německu minulý pátek, aby začal trénovat v olympijském centru Regatta. Do Račic odcestuje 15. září.

Kate míří do sfér již popáté v kariéře, která začala, když veslovala na střední škole Sira Winstona Churchilla v rodném St. Catharines. Získala bronzové medaile v roce 2013, osm žen; a 2015, smíšená čtyřka; Usadila se na osmi ženských stříbrných medailích v letech 2017 a 2018, všechny jako Coxswin.

READ  Djokovič zahajuje svou nabídku na French Open ve velkém stylu, když Stephens zaznamenává

Na Letních olympijských hrách 2021 v Tokiu získala zlatou medaili na osmi závodech žen a před pěti lety v Riu de Janeiro na paralympiádě bronzovou medaili ve smíšených čtyřspřežích.

V roce 2012 skončila Kate sedmá za Kanadu ve smíšené čtyřkolce na paralympijských hrách v Londýně.

ona a stříbrný olympijský medailista Mohamed Ahmed, 5000 mužů; Byli vyhlášeni Sportovci roku 2021 svaté Kateřiny.

Buczyk, který v roce 2016 vystudoval University of British Columbia, se na mistrovství světa představí potřetí. V mužské osmičce se umístil na osmém místě jak na šampionátu v roce 2018 v bulharském Plovdivu, tak na šampionátu v roce 2019 v rakouském Ottenheimu.

Kurt, který na středoškolské úrovni úspěšně vesloval za Ridley College, míří poprvé na mistrovství světa. Na mistrovství světa 2018 se umístila na 4. místě ve smíšené čtyřkolce PR3.

Morgan Rosts, který v neděli dovršil 26 let a trénuje z klubu Ridley Graduate Boat Club v St. Catharines, bude poprvé soutěžit ve světech na otevřené úrovni. Zlato v osmi ženách do 23 slov získala v roce 2017 v bulharském Plovdivu a o rok později znovu v polské Poznani.

Navštěvovala Governor Simcoe High School v St. Catharines, než začala navštěvovat University of Virginia na atletickém stipendiu.

De Groot po absolvování střední školy guvernéra Simcoe v St. Catharines vesloval na Princetonské univerzitě v Princetonu ve státě New Jersey. Třikrát reprezentoval Kanadu na MS U-23: 2016, Rotterdam, Nizozemsko, sedmé místo, čtyři muži; 2017, septima, mužské kvarteto; 2018 Pátý, osm mužů.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *