Travel Covid-19 Blues pravděpodobně zůstane – „Lidé budou chodit z práce“

Očekávání na oživení cestování se letos zmenšila poté, co globální pandemie zničila průmysl a poškodila ekonomiky závislé na cestovním ruchu.

Turistické destinace od Thajska po Island doufají, že vakcíny Covid-19 umožní zemím znovuotevření jejich hranic a dosažení potřebného zotavení v roce 2021. Nyní, s Zavedení vakcíny se na některých místech zpozdilo a vznik nových virových kmenůZdá se, že mezinárodní cestování bude na několik let zastaveno.

Po oznámení, že rok 2020 byl nejhorším zaznamenaným rokem v oblasti cestovního ruchu, přičemž mezinárodní příjezdy klesly o miliardu, uvedla Světová organizace cestovního ruchu OSN, že vyhlídky na oživení v roce 2021 se zhoršily. V říjnu 79% odborníků dotazovaných agenturou věřilo, že oživení v roce 2021 je možné. Pouze 50% uvedlo, že tomu věří v lednu, a přibližně 41% nevěří, že cestování dosáhne předpandemické úrovně až do roku 2024 nebo po něm.

James Swan, který vlastní dopravní společnost zajišťující turisty na Fidži, svolal na začátku tohoto měsíce schůzku zaměstnanců a požádal zaměstnance, aby začali hledat další zaměstnání. Nedávno se zapojil do vládního programu pomoci a přivedl zpět některé propuštěné pracovníky, optimističtí, že vakcíny by mohly vyvolat cestovní boom již v dubnu.

Ale nyní si pan Sawan nemyslí, že se turisté vrátí až do příštího roku, a on a jeho manželka si nemohou dovolit platit mzdy v jejich společnosti Pacific Destinations Fiji. Půjčuje si ze své banky, aby si udržel několik základních zaměstnanců.

READ  Quebec se snaží chránit francouzštinu a omezit používání angličtiny | Quebec

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *