Travel Covid-19 Blues pravděpodobně zůstane – „Lidé budou chodit z práce“

Očekávání na oživení cestování se letos zmenšila poté, co globální pandemie zničila průmysl a poškodila ekonomiky závislé na cestovním ruchu.

Turistické destinace od Thajska po Island doufají, že vakcíny Covid-19 umožní zemím znovuotevření jejich hranic a dosažení potřebného zotavení v roce 2021. Nyní, s Zavedení vakcíny se na některých místech zpozdilo a vznik nových virových kmenůZdá se, že mezinárodní cestování bude na několik let zastaveno.

Po oznámení, že rok 2020 byl nejhorším zaznamenaným rokem v oblasti cestovního ruchu, přičemž mezinárodní příjezdy klesly o miliardu, uvedla Světová organizace cestovního ruchu OSN, že vyhlídky na oživení v roce 2021 se zhoršily. V říjnu 79% odborníků dotazovaných agenturou věřilo, že oživení v roce 2021 je možné. Pouze 50% uvedlo, že tomu věří v lednu, a přibližně 41% nevěří, že cestování dosáhne předpandemické úrovně až do roku 2024 nebo po něm.

James Swan, který vlastní dopravní společnost zajišťující turisty na Fidži, svolal na začátku tohoto měsíce schůzku zaměstnanců a požádal zaměstnance, aby začali hledat další zaměstnání. Nedávno se zapojil do vládního programu pomoci a přivedl zpět některé propuštěné pracovníky, optimističtí, že vakcíny by mohly vyvolat cestovní boom již v dubnu.

Ale nyní si pan Sawan nemyslí, že se turisté vrátí až do příštího roku, a on a jeho manželka si nemohou dovolit platit mzdy v jejich společnosti Pacific Destinations Fiji. Půjčuje si ze své banky, aby si udržel několik základních zaměstnanců.

READ  Indický klimatický aktivista Disha Ravi propuštěn na kauci

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *