Toto zvíře přežili zmrazení za 24.000 let v permafrostu Sibiře

Bdelloidní vířníci obvykle žijí ve vodním prostředí a mají neuvěřitelnou schopnost přežít. Ruští vědci našli tyto tvory v jádru permafrostu extrahovaného z permafrostu Sibiře pomocí vrtné soupravy.

„Naše zpráva je dosud nejsilnějším důkazem, že mnohobuněčná zvířata mohou přežít desítky tisíc let v kryptobióze, téměř úplně zastaveném metabolickém stavu,“ uvedl Stas Malavin, výzkumník v kryologické laboratoři v Pushchino Scientific Center for Biology. Hledat v Rusku.

předchozí vyhledávání Jiné skupiny ukázaly, že vířníky mohou při zmrazení žít až 10 let. V nové studii ruští vědci Pomocí radiokarbonového datování určil, že stvoření, která se zotavili z permafrostu – země zmrzlá po celý rok, s výjimkou tenké vrstvy poblíž povrchu – jsou stará asi 24 000 let.

Není to poprvé, co byl starověký život obnoven z trvale zmrzlého prostředí.

Vychází z antarktického mechu Úspěšně znovu od 1.000 let staré exempláře, který byl na něž se vztahuje na ledu po dobu asi 400 let, žijící Campion Květina byla regenerována ze semenných tkání, pravděpodobně skladovaných arktickou veverkou, která byla uchována ve 32 000 let starém permafrostu. Jednoduché červy zvané hlístice, z permafrostu ze dvou míst na severovýchodní Sibiři, v sedimentech starých více než 30 000 let.

Dlouho mrtví, ale dobře zachovaní savci, včetně vyhynulých jeskynních medvědů a mamutů, byli také objeveni z permafrostu, který se na některých místech roztaje. V důsledku klimatické krize.

Nejstarší sekvence DNA na světě byla převzata z mamuta, který žil před více než milionem let

Je nepravděpodobné, že by větší formy života přežily zmrazení tímto způsobem, řekl Malavin.

„Předpokladem je, že mnohobuněčný organismus lze takto zmrazit a skladovat po tisíce let a poté se vrátit k životu – sen mnoha autorů beletrie,“ uvedl Malavin ve svém prohlášení.

Objev vlněného nosorožce zachovaného v ruské Arktidě

“Samozřejmě, čím složitější je organismus, tím obtížnější je udržet jej zmrazený naživu, a pro savce to v současné době není možné. Přechod z jednobuněčného organismu na organismus se střevem a mozkem , i když je mikroskopický, je krokem vpřed. “

Jakmile se vířníci rozmrazili, podle studie se tvor dokázal rozmnožovat. The malé bezobratlé Dokázala také krmit.

Aby pochopili, jak tvor přežil animaci zavěšenou v permafrostu, vědci zmrazili a zmrazili moderní vířníky, které žijí v oblastech permafrostu. Zjistili, že tvorové odolali tvorbě ledových krystalů, když pomalu mrzli.

READ  Curiosity rover špehuje třpytivé barevné mraky na Marsu

I když ne všichni vířníci proces zmrazení přežijí, studie ukázala, že tvorové mají mechanismus, který může chránit jejich buňky a orgány před poškozením při extrémně nízkých teplotách.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *