Toto je závod napříč naší galaxií v plné rychlosti

Toto je závod napříč naší galaxií v plné rychlosti

Když letíte rychlostí milion mil za hodinu, může to otočit hlavu, a to je přesně to, co se stalo s touto uprchlou hvězdou. Snappily se jmenuje J1249+36 a pohybuje se dostatečně rychle, aby se vymanil z gravitace naší galaxie a odstartoval do mezigalaktického prostoru. Newsweek Zprávy. Otázkou je, co pohánělo J1249+36 tak mocně, že letí třikrát rychleji než slunce a 1500krát rychleji než zvuk. Web Space.com Jedna teorie tvrdí, že J1249+36 kdysi hrála roli binárního společníka „mrtvého“ bílého trpaslíka – bývalé hvězdy podobné Slunci, která vyčerpala zásoby vodíku, ale v tomto případě se živila svým společníkem a absorbovala hmotu, dokud explodoval (viz video).

„U tohoto typu supernovy je bílý trpaslík úplně zničen, takže jeho společník je vypuštěn a odletí pryč jakoukoli orbitální rychlostí, jakou se původně pohyboval, a navíc s malým kopnutím od výbuchu supernovy,“ říká vedoucí výzkumník. Adame. Burgasser z Kalifornské univerzity v San Diegu V současné situaci. Podle jiné teorie vytvořily dvě černé díry dvojhvězdu v kulové hvězdokupě a J1249+36 uvedl předmluvu: „Když se hvězda setká s binární černou dírou, složitá dynamika této interakce tří těles může katapultovat hvězdu přímo z kulové hvězdy. hvězda.“ cluster,“ říká odborný asistent na Kalifornské univerzitě v San Diegu.

Nyní je naděje, že se podaří rozebrat elementární složení hvězdy a zjistit, zda byla „znečištěna“ explozí bílého trpaslíka, nebo zda vznikla v kulové hvězdokupě, která pravděpodobně hostí černé díry. Takové „hyperrychlostní“ hvězdy nejsou vzácné, ale spíše staré Smithsonian Článek odhaduje, že po naší galaxii putuje zhruba 1000 hvězd, ale tento příběh obsahuje další dvě skvělé zprávy: J1249+36 patří do třídy nejstarších hvězd v galaxii nazývané trpasličí hvězdy, odhaduje článek. Učit denněDobrovolní vědci, kteří to našli, česali data pro důkazy o tajemné „planetě 9“. (Planeta 9 nemusí být planeta.)

READ  První případ Delta Plus, varianty „double whammy“ COVID, zjištěný v Louisianě | Koronavirus

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *