Toto je poslední selfie pořízená Insight Landerem NASA

Toto je poslední selfie pořízená Insight Landerem NASA

Pokud si zakoupíte nezávisle zkontrolovaný produkt nebo službu prostřednictvím odkazu na naší webové stránce, může BGR obdržet přidruženou provizi.

Mars InSight Lander od NASA odpočítává své poslední okamžiky, zatímco prach stále pokrývá solární panely. Tento týden tým za InSight využil příležitosti a pořídil poslední selfie pro InSight. Výsledný snímek je v ostrém kontrastu k prvnímu nebo dokonce druhému selfie, které lander pořídil během své mise.

Nenechte si ujít: Dnešní nabídky: sleva 150 $ na AirPods 3, výprodej her Logitech, 30 $ Roku, 8 $ Scalp Massager, další

Dnešní nejlepší nabídky

Toto je poslední selfie InSight, kterou pravděpodobně uvidíme

Poslední selfie InSight na Marsu

Rudá planeta si neustále razí cestu k prašné zimě a Insight Lander NASA se s ní připravuje rozloučit. Sonda, která měřila seismickou aktivitu na planetě Od roku 2018Pomalu dochází energie.

Je to smutný okamžik pro průzkum Marsu, zejména vzhledem k tomu, že InSight naměřil v posledních měsících některá z dosud nejsilnějších zemětřesení. Rozloučení s Mars landerem je však jen součástí průzkumu jiných planet. Postaveno tak, aby se spoléhalo na solární energii, vždy existovaly problémy s hromaděním prachu na solárních panelech.

Není však jasné, zda NASA očekává, že se bude budovat tak rychle jako ona. Než bude sonda plně funkční, NASA plánuje dát její paži do pohodlné „důchodové“ polohy. Po cestě se tým také rozhodl udělat si poslední selfie v InSight, aby se rozloučil se slavným průzkumníkem. Nyní má vesmírná agentura Sdílejte tu fotku s publikem.

prašný zánik

Už nějakou dobu víme, že konec InSight přijde spíše dříve než později. Navzdory tomu NASA neměla žádné skutečné Plánování uložení InSight jeho zániku. Místo toho agentura doufala, že opravdu silné tornádo nebo bouře odtlačí část prachu ze solárních panelů. Nyní, když je něco takového nepravděpodobné, je jen otázkou času, kdy se baterie zcela vybijí.

READ  Antarktida skrývá děsivé a ohnivé tajemství

Porovnání nejnovější selfie InSight s jinými snímky přistávacího modulu ukazuje ostrý kontrast. Už při přistání v roce 2018 se na sondě začal hromadit prach. Je to proto, že Mars je jen přirozeně prašné místo. A s každým dalším martovým dnem se na těchto talířích hromadilo více prachu.

Když nic jiného, ​​tato nejnovější selfie od InSight může být dobrou připomínkou pro budoucí projekty. Současní marťanští průzkumníci jako např vytrvalost Rover se místo solární energie spoléhá na jadernou energii. Zatímco solární energie je soběstačná, prašná povaha rudé planety omezuje její účinnost. Spolehlivost na jadernou energii jako taková může být v budoucnu klíčem k vytvoření dalšího přistávacího modulu, jako je InSight, který vydrží.

Klikněte sem a přečtěte si celý článek.

Koukni se Původní verze tohoto článku je na BGR.com

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *