Toto datum v historii sportu: 20. února | TRIB HSSN

podle:


Sobota 20. února 2021 | 6:01


1887 – Mezinárodní liga, první menší baseballová liga, byla organizována v Pittsburghu.

1951 – V návaznosti na skandál s břitvou na vysoké škole upustila Long Island University od basketbalu a všech ostatních meziuniverzitních sportů. LIU oživuje basketbal v roce 1957.

1971 – Na cestě k rekordní sezóně 76 gólů se stal bostonský Phil Esposito prvním hráčem, který v únoru vstřelil svůj 50. gól, ale Bruins prohráli s Los Angeles Kings 5: 4.

1972 – Larry Brown z Denver Rockets vytvořil ABA rekordy v asistenci v zápase (23), polovině (18) a čtvrtině (10) při výhře 146–123 nad Pittsburgh Condors v Denveru.

1974 – Lídr v bodování NHL Gordy Howe je mimo důchod a podepsal smlouvu na čtyři roky za miliony, aby mohl hrát Houston Eros ze Světové zdravotnické asociace a jeho dva synové, Mark a Marty.

1976 – Muhammad Ali porazil Jean-Pierre Copman knockoutem v pátém kole v Portoriku v Roberto Clemente Coliseum, aby obhájil světový titul v těžké váze.

1988 – V Calgary v Albertě získal Američan Brian Poitano zlatou olympijskou medaili mužů v krasobruslení s bezvadným výkonem v umění.

1993 – Julio Cesar Chavez skóroval TKO v pátém kole Gregem Haugenem v zápase o titul WBC Lightweight Championship před rekordním davem 130 000 diváků na aztéckém stadionu v Mexico City.

1998 Tara Lipinski, 15 let, se stala nejmladší olympijskou vítězkou v krasobruslení v historii, když přeskočila svého dospívajícího kolegu a amerického kolegu Michaela Kwana, aby získala zlatou medaili. Lipinski, ve věku 15, 8 měsíců, 10 dní, je o dva měsíce mladší než Sonya Henny ve svém vítězství v roce 1928.

READ  Čtvrtek Sport ve zkratce

2000 – Dale Jarrett, šampión Winstonova poháru, vyhrál svou třetí cenu Daytona 500 za osm let. Jarrettova výhra odpovídá celkovému součtu Bobbyho Allisona, takže mu zbyly jen Cale Yarboro o čtyři a Richard Petty o sedm.

2006 – Taneth Bilbin a jeho partner Ben Agusto získávají americké medaile za sucho v olympijské soutěži v krasobruslení stříbrnou medailí. Belbin a Agosto získali první americkou taneční medaili od bronzové medaile, kterou v roce 1976 získali Colin O’Connor a James Milnes.

2009 – USA Lindsay Van provedla perfektní druhý skok a stala se první světovou šampionkou žen ve skákání ženské postavy. Dámské skoky na lyžích na letošních skandinávských mistrovstvích světa v krasobruslení v Liberci v České republice. Todd Lodwick zvítězil na zahajovací severské společné akci, v níž USA za jeden den udělily dvě zlaté medaile.

2011 – Kobe Bryant už počtvrté před svými fanoušky získal ocenění All-Star Player of the Year, získal 37 bodů a v zápase NBA NBA posunul Západ na vítězství 148: 143 nad východem.

2016 – Lindsay Vaughn získala rekord v 20. mistrovství světa v křišťálovém fotbalu a předstihla švédského Ingmara Steinmarka. Je to Vonnův osmý rekordní titul pro sjezd – přidává čtyři všestranné Groundballs plus pět v super-G a tři dohromady. Švédský Stenmark vytvořil rekord pro 19 fotbalistů vytvořených v letech 1975 až 1984.

2018 – Jižní Korea zvítězila ve finále krátkých štafet žen na 3 000 m před penaltami na olympiádě v Pchjongčchangu. Čína a Kanada nejsou způsobilé. Itálie získala stříbro a Nizozemsko bronz poté, co vyšplhalo na stupně vítězů poté, co zvítězilo ve finále skupiny dvě v rekordním čase.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *