Toto australské město je horkou turistickou destinací pro rok 2023

Toto australské město je horkou turistickou destinací pro rok 2023

cestovní kancelář Booking.com Zveřejnila svůj výzkum cestovatelských trendů pro rok 2023 a udělala z něj jedno australské město v seznamu 10 nejlepších destinací po celém světě, které lidé chtějí navštívit.

Hobart v Tasmánii je jedinou australskou destinací na seznamu hotspotů po celém světě včetně Brazílie, Itálie, Indie a Spojených států, které lidé touží vidět v roce 2023.

Z jejich průzkumu vyplynulo, že 75 % lidí je „optimističtějších ohledně cestování“ než vloni a 72 % věří, že cestování „stále stojí za to“ navzdory finanční a politické nejistotě. Ve skutečnosti více než polovina respondentů uvedla, že utrácení peněz na dovolené zůstává hlavní prioritou.

Ve světě po uzamčení lidé nepřemýšlejí jen o tom, kam cestují, ale také o tom, co chtějí během dovolené zažít, přičemž mnozí chtějí příjemnější a vzrušující zážitky než jen lenošení na pláži.

Zde jsou některé z klíčových trendů, které průzkum odhalil.

Top 10 destinací

1. Sao Paulo, Brazílie

2. Budva, Černá Hora
3. Pondicherry, Indie
4. Queretaro, Mexiko
5. Bolzano, Itálie
6. Kota Kinabalu, Malajsie
7. Kalabaka, Řecko
8. Santa Fe, Spojené státy americké

9. Olomouc, Česká republika
10. Hobart, Austrálie

Nejoblíbenější druhy dovolené

Většina lidí chce dovolenou plnou nostalgie, přičemž 61 % cestovatelů chce navštívit zábavní park a více než polovina plánuje dovolenou zaměřenou na sloučení rodiny. Oblíbené byly také komunitní dovolené následované výlety, kde lidé mohli přijít o svůj rozpočet a užít si trochu luxusu.

Nejběžnější typ specializované zkušenosti

Když přišla řeč na dovolenou s konkrétním tématem nebo zážitkem, většina lidí si chtěla užít dovolenou „rozmarného stravování“ se spoustou exotických jídel, které doma nenajdete. Duchovní a wellness pobyty byly také populární volbou, zatímco mnozí toužili navštěvovat školu, aby přežili v divočině nebo měli „vzrušující útěk“, zatímco třetí uvedl, že by si rád udělal virtuální dovolenou doma.

READ  Taylor Fritz popisuje sílu mužského US Open - NBC Los Angeles

Jak na tu dovolenou ušetřit

Pokud jste se rozhodli pro svou příští dovolenou a řešíte, jak ji zaplatit, průzkum ukázal různé způsoby, jak lidé šetří na financování své dovolené, přičemž většina lidí využívá výhodných nabídek, hacků a chytrých – časované dovolené. . Jiní plánují dopředu, využívají slevy či věrnostní programy nebo svůj rozpočet využívají spíše na delší než krátké dovolené. Někteří zvažují i ​​mimosezónní destinace, kdy jsou ceny nízké.

Kam se vydáte v roce 2023?

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *