Totéž platí pro rozvíjející se trhy

Totéž platí pro rozvíjející se trhy

V roce 2013, kdy Federální rezervní systém (Fed) oznámil omezení svého programu kvantitativního uvolňování a výnosy státních dluhopisů vzrostly, byla aktiva rozvíjejících se trhů tvrdě zasažena, protože se investoři obávali, že konec nekonvenčních měnových politik povede k rozsáhlému výprodeji na rozvíjejících se trzích. . ochranná známka. V roce 2022, kdy vyspělé ekonomiky začaly zvyšovat úrokové sazby v boji proti rostoucí inflaci, panovala obava, že rozvíjející se trhy čeká podobný osud při makroekonomické a finanční nestabilitě.

Tato očekávání se ukázala jako mylná. Zatímco některé rozvíjející se trhy byly vážně postiženy, většina přestála cyklus zvyšování úrokových sazeb lépe, než se očekávalo. Začaly zvyšovat úrokové sazby dříve než vyspělé ekonomiky, aby bránily své měny a bojovaly s inflací, a nedovolily, aby úroveň jejich domácího a vnějšího dluhu vzrostla na neudržitelnou úroveň. Toto „preventivní“ makroekonomické řízení se vyplatilo a mnoha rozvíjejícím se trhům se již podařilo inflaci kontrolovat. Některé z těchto zemí již začaly uvolňovat měnovou politiku a jejich měny vůči americkému dolaru a dalším vyspělým ekonomikám (jako je Brazílie) posílily.

Negativní očekávání ohledně schopnosti rozvíjejících se trhů zvládat vyšší úrokové sazby také podpořily výzvy, kterým Čína čelí. Nižší než očekávané oživení v Číně po zrušení omezení souvisejících s koronavirem spolu s pokračujícím geopolitickým napětím se Spojenými státy také oslabilo chuť investorů po aktivech rozvíjejících se trhů.

Domníváme se, že investoři by měli přehodnotit alokaci svých prostředků na rozvíjející se trhy s ohledem na to, že tato aktiva stále trpí výraznou podvážeností v globálních investičních portfoliích. Důvod pro rozvíjející se trhy spočívá na pozitivním rozdílu růstu s vyspělými ekonomikami – který zůstává nedotčen navzdory nižšímu než očekávanému růstu v Číně – a dlouhodobých strukturálních trendech, jako je demografie, vzestup střední třídy a urbanizace. Zpomalení globalizace a diverzifikace mezinárodních společností mimo Čínu také otevřely některé nové příležitosti pro další rozvíjející se trhy, například Mexiko a Vietnam.

READ  Varianta Omicron COVID: Omezení pro Jižní Afriku „druh rasové diskriminace během cestování“, říká generální tajemník OSN

V tomto dokumentu se podíváme na „případ pro rozvíjející se trhy“. Nejprve se podíváme na makroekonomiku, která se skládá ze solidních makroekonomických základů a lepší bonity díky lepšímu makroekonomickému řízení a nižším úrovním dluhu. Poté přezkoumáme případ alokace aktiv: větší expozice aktivům rozvíjejících se trhů v souladu s jejich rostoucí váhou v globální ekonomice by mohla zlepšit výnosy vyváženého globálního portfolia upravené o riziko. Nakonec podrobně probereme situaci na trhu: Ocenění rozvíjejících se trhů vypadá ve srovnání s vyspělými ekonomikami atraktivně a dlouhodobí investoři by měli využít těchto příležitostí ke zvýšení své expozice vůči těmto ekonomikám, které pravděpodobně zůstanou motorem světového růstu. Mezinárodní ekonomika.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *