Toprak Razgatlioglu porazil Alvara Bautistu a vyhrál 2. závod v Doningtonu a přistál o čistém víkendu

Toprak Razgatlioglu vezl náklad za sebou, aby vyhrál 2. závod v Doningtonu a stal se třetím mužem, který o víkendu vyhrál čistý závod.

Turk vyhrál první sobotní závod, v neděli ráno ovládl Super Bowl a pak si domů odvezl vítězství ve druhém závodě se třemi ze tří vítězství na britském okruhu.

Razgatliogluovi nejbližší soupeři ve druhém závodě byli Álvaro Bautista a Brit Chris Rea, jediní další dva, kteří o víkendu vyhráli tři.

Portugalsko

Riya trpí velkým zhroucením, zatímco Toprak se ujímá vedení s titulem

2.10.2021 v 15:16

Zejména Rhea – před svým domácím publikem – se během závodu na 23 kol pohádal se svým rivalem, ale nedokázal řídit Turka, jehož pozoruhodně konzistentní časy na kolo byly hlavní příčinou jeho vítězné nespokojenosti.

Bautista a Ria skončili 1,1 a 2,6 sekundy za Razgatliogluem.

Bautista si udržel vedení v čele průběžného pořadí s 246 body, Riya s 229 body a Razgatlioglu zpět na 203.

Jak je nyní obvyklé, Razgatlioglu slavil své „stoppie“ vítězství před vděčnými fanoušky, kteří si užili jednu z nejkonkurenceschopnějších světových sezón superbiků v nedávné historii, přičemž trio Razgatlioglu, Bautista a Rea se nyní dělilo o stupně vítězů v působivých 16 případech.

Setkání příští sezony v České republice se uskuteční ve dnech 29. až 31. července na Autodromu Most.

Streamujte sezónu World Superbikes 2022 Objevte +.