Tomáš Plekanec získává zlato za lavičkou pro Česko na mistrovství světa v hokeji

Tomáš Plekanec získává zlato za lavičkou pro Česko na mistrovství světa v hokeji

Tomáš Plekanec Možná ne profesionální hokejista Už ne, ale to neznamená, že nemůže najít způsob, jak přispět do hry. Plekanec si nemohl nechat ujít šanci trénovat reprezentaci České republiky, která bude hostit letošní mistrovství světa mužů v hokeji, a tento krok se mu vyplatil a získal svou první zlatou medaili WHC. Plekanec získal svou první medaili na mistrovství světa v roce 2006, v Lotyšsku získal stříbro. Na to navázal bronzovými medailemi na Slovensku a ve Finsku v letech 2011 a 2012. Plekanec vynechal několik mistrovství světa kvůli úspěchu Habs v letech 2000-2010.

Poté, co se Tomáš Plekanec vrátil do Montrealu, aby odehrál svůj 1000. zápas v NHL, se on a Canadiens vzájemně dohodli na ukončení jeho smlouvy, což mu umožní odejít z NHL. Plekanec se rozhodl vrátit do Česka a zahrát si českou extraligu. Čech odehrál první dvě sezony v HC Kometa Brno a působil ve druhé lize se svým bývalým týmem Kladno. Kladenský tým vlastní Jaromír Jágr. Plekanec se k nim v sezóně 2020-21 vrátil na plný úvazek, odehrál 33 zápasů, nastřílel 34 bodů a pomohl jim k postupu do nejvyšší ligy. Plekanec odehrál s Kladnem dvě sezony v extralize, ve 108 zápasech zaznamenal 102 bodů. Začal sezonu 2023–24, ale po devíti zápasech odstoupil kvůli zdravotním problémům, čímž si připravil cestu k pozici na české lavičce.

Tomáš Plekanec byl během svého působení v Montrealu Canadiens velkým specialistou. Byl to gentleman a ve hře si našel mnoho přátel. Přátelství s Jaromírem Jágrem ho přivedlo k legendě a postoupilo Kladno do české extraligy. Jágr tým stále vlastní a Plekanec se kolem týmu pohybuje od svého odchodu do důchodu. Pokud bude chtít Plekanec pokračovat v trenérské kariéře, tým ho přivítá s otevřenou náručí.

READ  Polsko a Česká republika jsou blízko k dohodě o dole Trója, ...

Plekanec má hluboký vztah ke své rodné zemi, protože se po sezóně NHL často vrací domů a odmítá možnost nosit červeno-modré a bílé (i v NHL). Plekanec během své kariéry občas hrál hokej na kolečkových bruslích za národní tým České republiky.

Je nepravděpodobné, že by Plekanec uvažoval o tom, že přijede trénovat do Severní Ameriky, takže ho nezačněte vidět v sestavě s Martinem St. Louis. Plekanec zkrátil svou kariéru v NHL, aby se vrátil do Česka, takže tam bude, aby zahájil svou trenérskou kariéru. Nepřekvapilo by mě, kdybych ho viděl na lavičce příští rok na mistrovství světa v hokeji a na zimních olympijských hrách 2026. Kromě kořenů v Montrealu nemá v NHL žádnou lavičku, do které by se vešel, protože mnoho bývalých spoluhráčů už není na postech hlavního trenéra.

Bylo by zábavné vidět Plekance vyskakovat s bývalým trenérem na nějakou dobu na lavičce. Mohl by Claude Julien vyhovovat, kdyby se někdy vrátil do NHL? Dvojnásobný trenér Canadiens byl v minulé sezóně kandidátem Ottawy Senators, což znamená, že si možná hledá jinou práci. Další možností by mohl být Kirk Mueller, který byl dvojnásobným asistentem trenéra. Hráči mají většinou skvělý vztah s asistentem trenéra, a tak se Muller může poohlédnout po Plekancovi, pokud sežene jinou práci.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *