Tokioská paralympiáda: David Smith získává druhé zlato v řadě na paralympiádě | Zprávy o olympijských hrách

Zlatá medaile Davida Smitha je 30. paralympiádou GB, která byla vybojována v Tokiu, a tým má přes 80 medailí; Bronz si 8. den odnesla lukostřelec Victoria Romare a bronz ze stolního tenisu si odnesli také Aaron McKibbin, Billy Shelton a Ross Wilson.

Poslední aktualizace: 09/01/21 10:52 dop

David Smith slaví zlatou medaili poté, co si udržel paralympijský titul

Britský David Smith získal svou druhou zlatou medaili za sebou na paralympijských hrách opětovným bojem o udržení titulu napjatým vítězstvím v Tokiu.

Mistr světa Smith – který před pěti lety získal titul v Riu – opět dosáhl na stupně vítězů ve třídě PC1, když porazil Malajsie Qiu Wei Lun.

Dvaatřicetiletý muž, který má charakteristickou vlnu červených a modrých vlasů, propadl po úvodním finiši v gymnastickém centru Ariake 2: 0.

O jeden bod se ale vyrovnal vítězstvími zády k sobě, než byl ponechán v slzách poté, co přelstil rozhodovatele při získávání slávy.

Jeho úspěch 4: 2 zajistil Velké Británii první zlatou medaili osmého dne her a paralympijských her na 30. místě v Tokiu.

Mezi Smithovy předchozí úspěchy patří zlatá medaile v Pekingu 2008 a také individuální stříbrná a bronzová medaile v Londýně. Nyní je nejúspěšnějším hráčem Boca v britské historii.

Bronzová medaile pro Romare v debutu

Victoria Romare na své první paralympiádě získala bronzovou medaili

Také osmý den získala Archer Victoria Romare bronzovou medaili při paralympijském debutu na dvouhře žen W1 v Tokiu.

Poté, co ve středu porazil brazilského Reagana Candida da Silvu a italského Asia Bellisariho, byla třiatřicetiletému mladíkovi odepřena kvalifikace na zápas o zlato se ztrátou 127-107 s Češkou Sarkou Musilovou.

Pověsti se zotavily z tohoto neúspěchu a získaly poslední umístění na stupních vítězů ve finále Yunoshima Final Field díky úspěchu 131-123 proti Američance Leah Correll.

Romare poprvé začala střílet, když jí bylo 14 let, a před šesti lety debutovala na mezinárodní scéně, čímž se stala světovou jedničkou v kategorii W1.

GB. Medailisté z paralympijských her

Podívejte se na úplný seznam medailistů GP paralympijských her na paralympijské hry Tokio 2020.

„Můj trenér řekl, že dnes večer po soutěži si konečně můžu dát nějaký čokoládový dort. Teď jsem dostal svoji medaili, ona řekla ‚Ano, konečně můžete dostat svůj čokoládový dort‘, takže se těším,“ řekla.

„Chtěl bych poděkovat celé své rodině. Mé matce a otci, kteří mě tlačili po celé zemi na soutěže, abych se sem mohl dostat, chci jim poděkovat a říct jim:„ Miluji vás všechny. ‚. „

„Chci také poděkovat všem za veškerou podporu, kterou mi poskytli doma, protože můj tým zde nemohl být ani můj osobní trenér Tony.

„Ale tady v Tokiu jsem měl skvělý tým a všichni nás opravdu podporovali a jsem opravdu šťastný.“

Pro paralympijské hry GB ve stolním tenise byla druhá bronzová medaile. Tým mužské třídy 8 Aarona McKibbina, Billy Sheltona a Rosse Wilsona si zajistil skóre po prohře semifinále s Čínou.

READ  Tým USA vyhraje mistrovství světa v basketbalu 3x3; Muži berou stříbro