Toadzilla, divoká ropucha třtinová nalezená v Austrálii, by mohla být největší na světě

Suspenze

Když Kylie Grey vystoupila z auta, podívala se na zem a nevěřícně zalapala po dechu.

Strážce národního parku Conway v australském Queenslandu minulý týden zastavil rover v divokém deštném pralese poté, co viděl hada klouzajícího přes trať. Ale to, co viděla potom, nebyl had – nebo, když na to přijde, nic, co viděla předtím.

Když stvoření zvedla, držela monstrum ropuchu, o které věřila, že by mohla být největší svého druhu na světě. Bylo to poprvé, co se Gray setkala s velkým, jedovatým obojživelníkem, kterého brzy nazvala „Toadzilla“.

Řekla dovnitř prohlášení Vydáno Queenslandským ministerstvem životního prostředí a vědy.

Po zvážení ropuchy rákosové (téměř šest liber) a závěru, že je to samice, protože váží více než jejich samčí protějšky, Gray řekla, že zvažovala pojmenovat ropuchu „Connie“. Gray řekla, že po bližším zvážení si myslela, že místo mě zní ropucha rákosová spíše jako „Godzilla“, fiktivní monstrum, které působí v Japonsku zkázu.

„Pojmenovali jsme to Toadzilla a rychle jsme to dali do kontejneru, abychom to mohli odstranit z volné přírody,“ řekl Gray.

Nyní se australští úředníci snaží zjistit, zda by Toadzilla mohla být největší svého druhu. Když se Rangers 12. ledna vrátili na základnu, vážili Toadzillu 5,95 libry, což by byl světový rekord. Nejtěžší žába, jaká kdy byla naměřena, byla v březnu 1991, kdy Princenova ropucha, třtinová žába ve Švédsku, vážila 5,13 libry a měřila 1 stopu 9 palců, když byla plně natažena. Guinessova kniha rekordů.

Biologové našli 240 kilovou, možná stoletou rybu z řeky Detroit

Zatímco délka života Toadzilly je nejasná, ropuchy třtinové mohou žít ve volné přírodě až 15 let, což způsobuje, že úředníci parku věří, že „tohle bylo už dlouho“.

READ  Rada OSN pro lidská práva nařizuje vyšetřování Izraele po konfliktu v Gaze

„Vzbudila velký zájem mezi naší rangerskou posádkou kvůli její velikosti,“ uvedl Gray v prohlášení.

Ropucha třtinová, původem z Jižní a Střední Ameriky, byla vysazena do Queenslandu v roce 1935, aby pomohla kontrolovat populace chrobáků třtinových. Za desítky let od svého vysazení však obojživelníci nejenže nedokázali kontrolovat hmyz, ale stali se také jedním z nejhorších invazivních druhů světa. Ropuchy třtinové, jejichž průměrná hmotnost je asi tři libry, „měly pozoruhodný úspěch v rozmnožování a šíření,“ tvrdí národní geografie.

Počet druhů se nyní odhaduje na miliony v Austrálii, více než tisíce čtverečních mil v severovýchodní části země. Výzkum z University of Western Australia.

Strava ropuchy třtinové se skládá převážně z hmyzu, ale sežere téměř vše, včetně plazů, ptáků a dokonce i malých savců.

„Jsou oportunisté,“ uvedlo Queenslandské ministerstvo životního prostředí a vědy v tiskové zprávě o Toadzille.

Obojživelníci bradavičnatí mohou vylučovat mléčný toxin z příušních žláz za svými rameny, což může být pro divokou zvěř smrtelné. Pro psy jsou obzvláště nebezpečné také ropuchy třtinové, které koušou obojživelníky a polykají jed.

„Požírání ropuchy způsobí, že se toxiny vstřebávají mnohem rychleji než pouhé olizování, takže pokud váš pes kousne nebo sežere ropuchu, je nezbytné, abyste je okamžitě vzali k veterináři,“ tvrdí. Greencross se hodí v Austrálii.

Hle, mrkev, 67librová zlatá rybka ulovená ve Francii

I přes vzrušení a zvědavost obklopující gigantickou ropuchu třtinovou, Queenslandské ministerstvo životního prostředí a vědy oznámilo na Cvrlikání že Toadzilla byla „eutanazována kvůli škodám na životním prostředí, které způsobuje“. Toadzilla byla nyní převezena do Queenslandského muzea k další analýze, zda to byla skutečně největší ropucha třtinová, jaká byla zaznamenána na světě.

„Jsme nadšeni, že je pryč z národního parku,“ řekl Gray.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *