To může být alternativa, které se vědci obávají koronaviru

To může být alternativa, které se vědci obávají koronaviru

Případy COVID-19 ve Spojeném království opět přibývají, což by mohlo naznačovat budoucí nárůst infekcí v USA a dalších zemích.

Zdá se, že dvojice nových podvariant pro dominantní variantu Omicron – BA.4 a BA.5 – znepokojivě vede k nárůstu případů ve Spojeném království, tyto podproměnné Zdá se, že se částečně vyhýbá protilátkám z předchozí infekce nebo očkování, díky čemuž je přenosnější než jiné formy SARS-CoV-2.

Existují také některé návrhy nových dílčích proměnných Vyvinutý tak, aby cílil na plíce– Na rozdíl od přípravku Omicron, který obvykle vede k méně závažné infekci horních cest dýchacích.

Ale mezi těmi špatnými jsou dobré zprávy. Zatímco počet případů ve Spojeném království přibývá, počet hospitalizací a úmrtí se zatím zvyšuje pomaleji nebo dokonce klesá. „To by mohlo znamenat vyšší transponovatelné varianty, BA.4 nebo 5, [and] Tyto varianty jsou méně závažné, řekl Edwin Michael, epidemiolog z Center for Global Health Research Infectious Diseases University of South Florida pro The Daily Beast.

Trendy se samozřejmě mohou změnit, ale pokles úmrtí je povzbudivým znamením, že 31 měsíců po pandemii jsme si vybudovali veškerou imunitu – za cenu Půl miliardy infekcí A vakcíny v hodnotě desítek miliard dolarů – to stále je zvláště drží.

Pokud jde o COVID, věci se ve Spojeném království až donedávna zlepšovaly. Počet případů COVID neustále klesá Jejich poslední vyvrcholení 89 000 nových infekcí denně v polovině března. Úmrtí z březnové vlny dosáhla vrcholu o měsíc později, kdy bylo přibližně 330 úmrtí denně.

Začátkem června byly případy a úmrtí blízko epidemických minim. Pak přišly BA.4 a BA.5. Potomci primární varianty Omicron, která se poprvé objevila na podzim roku 2021, BA.4 a BA.5 mají každý tři velké mutace v spike proteinu, části viru, která mu pomáhá zachytit a infikovat naše buňky. .

READ  Nový výzkum ukazuje, kolik důležitých odkazů na webu se v průběhu času ztratilo

Eric Portz, virolog na University of Alaska Anchorage a odborník na veřejné zdraví, popsal BA 4 a BA.5 jako „imunologicky odlišné podkmeny“. Jinými slovy, interagují s našimi protilátkami překvapivě novými způsoby.

Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí – odpověď Evropské unie na americká Centra pro kontrolu a prevenci nemocí – je označeno BA.4 a BA.5 Zpátky v polovině května. O dva týdny později začaly tyto dvě nové varianty postupný proces překonávání starších forem Omicronu ve Spojeném království, což je doba, kdy se případy opět začaly množit.

Spojené království nepomáhá jako většina zemí – Čína je velkou výjimkou – při odstraňování téměř všech omezení pro školy, podniky, davy lidí a cestování. Tato omezení pomohla udržet problémy, ale nebyla příliš populární a byla spojena s vysokými ekonomickými náklady.

„Existuje rozpor mezi skutečností, že dochází k infekci… a tím, jak se lidé rozhodnou nepřijímat příliš mnoho preventivních opatření,“ řekl John Schwartzberg, emeritní profesor infekčních chorob a vakcinologie na University of California v Berkeley. Denní bestie. Popsal to jako „stres COVID… nyní by jím mělo trpět 100 procent světové populace.“

Kombinace plného znovuotevření ekonomiky a nových dílčích proměnných COVID měla okamžitý dopad. Agentura pro zdravotní bezpečnost Spojeného království zaznamenala v týdnu končícím 10. červnem 62 228 nových infekcí, což představuje nárůst o 70 procent oproti předchozímu týdnu. Počet hospitalizací COVID rostl ve stejném období pomaleji, vzrostl o 30 procent na 4 421.

Počet úmrtí na COVID se však ve skutečnosti snížil – o 10 procent na 283. Úmrtí mají samozřejmě tendenci oddálit infekci o několik týdnů, takže by nemělo být překvapivé, pokud úmrtnost klesne nebo stoupne později tento měsíc nebo začátkem měsíce další.

Ale nemusí se to stát. Ano, BA.4 a BA.5 jsou více přenosné díky mutantnímu spike proteinu. To ale neznamená, že zabijí mnoho lidí. Navzdory svým neobvyklým vlastnostem nemohou být BA.4 a BA.5 ve skutečnosti o nic nebezpečnější než předchozí podvarianty.

READ  Pokračují práce na nasazení antény Juice RIME

Bortz nakreslil jednu možnost, že BA.4 a BA.5 jsou „imunologicky dostatečně nepolapitelné k infekci, ale obecně nejsou dostatečně nepolapitelné, aby působily proti imunitě získané z vakcín a/nebo předchozí infekce.“

Imunita se samozřejmě liší komunitu od komunity a zemi od země. Pokud jde o 67 milionů lidí ve Spojeném království, získalo za posledních dva a půl roku velmi vážnou imunitu.

Desítky milionů obyvatel Spojeného království mají normální protilátky z předchozí infekce. Plně proočkovaných je 87 procent populace. Posíleno bylo 68 procent. Ne všechny tyto protilátky mohou zabránit průlomové infekci, ale mají tendenci předcházet Grand penetrující infekce.

Jak velký bude současný nárůst případů, závisí do značné míry na robustnosti těchto protilátek. Imunita, ať už z předchozích infekcí nebo očkování, má tendenci časem slábnout. Ale jak rychle to ubývá as jakým účinkem, jsou nepředvídatelné.

Široce rozšířená imunita pravděpodobně přetrvá a vzestup BA.4 a BA.5 ve Spojeném království vyvrcholí za několik týdnů, aniž by onemocnělo více lidí – nebo je zabilo. Toto je nejlepší možný scénář vzhledem k nedostatku politické vůle a veřejné podpory pro nové kolo omezení. „Pokud vyšší případy nepovedou k závažnému onemocnění nebo smrti, možná budeme schopni žít s tímto virem,“ řekl Michael.

Nejhorší scénář je, že BA.4 a BA.5 se ukáží jako schopnější uniknout našim protilátkám, než odborníci v současnosti očekávají. Sledujte statistiky přijetí do nemocnice. Pokud se počet hospitalizací COVID začne zvyšovat úměrně s nárůstem případů, je to známkou toho, že nové podkmeny se vyhýbají naší těžce vybudované imunitě.

V tomto případě bude jistě následovat výrazný nárůst úmrtí.

To by mohla být velká červená vlajka pro Ameriku. Varianty COVID mají tendenci cestovat z východu na západ po celém světě. Nové varianty a podproměnné mají tendenci se objevovat v USA několik týdnů poté, co se v současnosti staly dominantními ve Spojeném království, BA.4 a BA. To představuje pouze pět nových případů V USA očekáváme, že toto procento poroste.

READ  Ubývající zrak lze posílit krátkými ranními dávkami červeného vidění

Problém s Američany je, že jsou mnohem méně chráněni než Britové. Ano, Američané mají spoustu protilátek z předchozí infekce, ale je také méně pravděpodobné, že budou očkováni – a dokonce méně Je pravděpodobné, že bude posílena. Pouze 67 procent Američanů je zcela imunních. O něco více než třetina americké populace dostala posilovací dávku.

Pokud tedy BA.4 a BA.5 způsobí nárůst úmrtí ve Spojeném království, pravděpodobně to způsobí zdvojnásobení Větší Počet obětí je na druhé straně Atlantiku. „Právě teď jsme v této oblasti, mezi a uprostřed,“ řekl Schwartzberg. „Není jasné, jakým směrem se věci vyvinou.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *