Tmavomodrý svět se ukazuje v Manile

Tmavomodrý svět se ukazuje v Manile

Česká ambasáda v Manile u příležitosti historického konce 2. světové války v Evropě v květnu 1945 uvádí Dark Blue World jako pátý film, který bude tento měsíc uveden v kolekci českých filmů Gems.

Tmavomodrý svět režíruje oscarový režisér Jan Švirák (režíroval také úvodní titulky českého filmu Drahokamy, Kolja). Tmavomodrý svět, odehrávající se během druhé světové války v Československu, které bylo šest let okupováno nacistickým Německem, se točí kolem milostného trojúhelníku dvou českých pilotů, kteří se zamilují do Britky, která se zdá povědomá z Pearl Harbor Michaela Baye. Bratrské pouto poručíka Franty Salamy v podání Ondreje Vecchiho a Karla Wojticka v podání Krzysztofa Hädka je zkoušeno láskou, obklopeni válkou a chaosem.

Film, který Chicago Tribune vysoce považuje za „vhodné rekviem za zapomenuté hrdiny“ a který New York Observer popisuje jako „epické spojení akce, romantiky a tragédie, brilantně režírované a šikovně zahrané“, je poctou tragickým příběhům. stovky českých letců, kteří se připojili k RAF, aby bojovali proti nacistům během bitvy o Británii.
Vlaková scéna je považována za jeden z nejdražších českých filmů všech dob a byla nejdražší scénou v historii české kinematografie, stála více než celý film Kolja. Tmavomodrý svět byl nepopiratelný úspěch a dokázal, že stojí za každou korunu, když v roce 2002 vyhrál na předávání cen Český lev 2002 cenu Box Office, Cenu kritiků za nejlepší režii, Cenu Jana Svěráka za nejlepší režii, Vladimíra Smutného za nejlepší kameru, a Ondřej Soukup za nejlepší hudbu a Alois Fisarek za nejlepší kameru. Nejlepší úprava.

„Jsme vděčni za neochvějnou podporu Film Development Board of the Philippines a Cinematheque Manila, které sdílí hlubokou vášeň pro kinematografii a kulturu a nedávno jim bylo uděleno ocenění Ministerstva zahraničních věcí ČR za dlouhodobou podporu české kinematografie. “ vysvětluje český velvyslanec Jaroslav Olša mladší. Filipíncům i nadále přinášíme ty nejlepší filmy, které ukazují podobnosti s filipínskou historií, kulturou a hodnotami.

READ  První exhibiční zápasy odehraje NHL v září v Austrálii

Podání je zdarma.

Místa k sezení se přidělují podle kapacity, kdo dřív přijde, je dřív na řadě.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *